V Česku se letos budou hrát dva turnaje Challenge Tour

D+D Real Czech Challenge na Kunětické hoře

Jednatřicet turnajů v 18 různých zemích čítá letošní golfový kalendář Challenge Tour. Dva z nich se odehrají i v Česku. Nejprve 2. až 5. 6. D+D Real Czech Challenge na Kunětické hoře a o dva týdny později 16. až 19. června Kaskáda Golf Challenge na brněnské Kaskádě.

Sezona Challenge Tour odstartovala ve čtvrtek úvodním ze série šesti turnajů v Jihoafrické republice. Závěrečným podnikem bude opět Grand Final na Mallorce na začátku listopadu. V banku všech turnajů "druhé evropské ligy" je letos poprvé přes osm milionů euro.

Dvě zastávky bude mít Challenge Tour i v Česku. Fanoušci se mohou těšit na tradiční podnik na Kuňce s dotací 260 tisíc euro, necelé dva týdny nato se odehraje i druhý podnik na českém území na brněnské Kaskádě taktéž s dotací 260 tisíc.

Původně se uvažovalo o tom, že se v Česku odehrají dokonce tři turnaje druhé evropské golfové ligy, ale z tohoto plánu nakonec sešlo. Tradičním vrcholem golfové sezony u nás bude opět srpnový D+D Real Czech Masters v rámci DP World Tour.

Po úvodních šesti turnajích v JAR a sedmém v Tanzanii se Challenge Tour přesune do Evropy, nejprve do Španělska a poté do Skotska, kam se Challenge Tour vrací poprvé po čtyřech letech.

Turnaj ve Skotsku bude prvním ze série 19 podniků Challenge Tour za sebou každý týden. Série zavítá v říjnu i na dva turnaje do Číny.

"Jsme hrdí na to, že můžeme představit turnajový kalendář pro sezonu Road to Mallorca 2022, který nabízí nejvyšší prize money od založení Challenge Tour v roce 1989," konstatoval šéf série Jamie Hodges.

Význam a úroveň Challenge Tour dokresluje i fakt, že v roce 2021 zvítězilo v první lize na European Tour, dnešní DP World Tour celkem 19 bývalých hráčů Challenge Tour. Včetně devíti golfistů, kteří dosáhli na své premiérové vítězství.

Kompletní turnajový kalendář Challenge Tour naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení