Čerstvý otec Norris získal první titul, před zraky přátel a rodiny

Shaun Norris

Obrovské drama se šťastným koncem pro Shauna Norrise si připravilo finálové kolo Steyn City Championship. Souboj domácích hráčů na DP World Tour rozhodla až předposlední nedělní jamka, která mezi oběma hráči udělala klíčový rozdíl tří ran.

Norris vstupoval do finálového kola s náskokem čtyř ran, o který však přišel už na první devítce. Sám totiž zahrál jen dvě bogey a Dean Burmester byl i díky eaglu na čtyřparové sedmičce tři pod.

Po desítce už vedl Burmester o dvě, pak ale Norris zahrál své první birdie dne na jedenáctce a nastartoval se k velkému obratu. Díky dalším dvěma berdíkům (14, 16) se na svého krajana dotáhl a po sedmnáctce už vedl o tři!

To když sám zahrál už čtvrté birdie na druhé devítce a jeho sok dabláče. Z ničeho nic byl mezi oběma rozdíl tří ran, na čemž už nic nezměnily dva pary na závěr. Norris tak mohl po kole za 70 ran (-2) slavit s celkovým skóre -25 vítězství o tři rány. Burmester skončil na -22.

"Nevím, jestli to, co momentálně cítím, lze vůbec popsat slovy," soukal ze sebe šťastný šampion, který přímo na greenu slavil se svou manželkou a také nedávno narozenou dcerkou Riley-Grace.

"Byla to těžká cesta, ale tím, že jsem zde měl na bagu svého bratra, byla tu i má žena a malá holčička... Nejde to popsat. Je nádherné dokázat něco takového před domácím publikem a rodinou," dodal 39letý Jihoafričan.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení