Dva muži, dvě ženy a novinář. Koho v příštím roce uvítá Síň slávy?

Davis Love III

Kapitán letošního vítězného amerického rydercupového týmu Davis Love III si to v příštím roce namíří do golfové Síně slávy. Společně s ním budou oceněni také Henry Longhurst, Ian Woosnam a dvě ženy Meg Mallon a Lorena Ochoa.

Všech pět osobností golfového světa bude uvedeno do Síně slávy 26. září v New Yorku. Stane se tak v týdnu, kdy se bude hrát President Cup, tedy souboj Spojených států se zbytkem světa bez hráčů Evropy.

Davis Love III zasáhl do dění na PGA Tour celkem během čtyř dekád. Zvítězil na jednadvaceti turnajích včetně PGA Championship 1997 a dvakrát ovládl prestižní The Players (1992 a 2003).

Šestkrát se coby hráč zúčastnil jak Ryder Cupu, tak Presidents Cupu. V Ryder Cupu už byl dvakrát kapitánem, letos na druhý pokus zvítězil.

"Davis toho hodně dokázal ať už jako hráč, nebo jako gentleman. Je výtečný společník a bude báječné ho vidět vstoupit do Síně slávy," prohlásil na Loveovu adresu Gary Player.

Ian Woosnam (foto: GettyImages)

Angličan Ian Woosnam patří za golfovou autoritu především v Evropě. V roce 1991 vyhrál Masters a v čele světového žebříčku strávil v letech 1991 a 1992 celkem 50 týdnů.

Nechyběl na osmi Ryder Cupech v řadě (1983-1997), na European Tour ovládl finanční žebříček a stal se Hráčem roku v letech 1987 a 1990. V roce 2006 získal Řád britského impéria.

"Woosie toho v naší hře hodně dokázal. Byl to skvělý soupeř, který měl vše pod kontrolou. Byl důležitou součástí evropského golfu," připomněl Jack Nicklaus.

Meg Mallon (foto: GettyImages)

Do Síně slávy budou uvedeny také dvě ženy, které zářily na LPGA. Američanka Meg Mallon vyhrál celkem 18 titulů a čtyřikrát slavila na turnajích tehdy ještě velké čtyřky. Devětkrát si zahrála Solheim Cup.

Mexičanka Lorena Ochoa slavila na prestižním zámořském okruhu dokonce 27 titulů, dva z nich na majorech. Světovou jedničkou byla 158 týdnů v řadě a nyní se stane prvním v Mexiku narozenou golfistkou (i golfistou) v Síni slávy.

Do té bude uveden také novinář Henry Longhurst, který psal čtyřicet let o golfu pro London Sunday Times. Od padesátých let pak komentoval golf pro BBC a to až do své smrti v roce 1978.

Lorena Ochoa (foto: GettyImages)

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení