Na 'domácím placu'. Cafourek patří v Rakousku k favoritům

Jan Cafourek

Poprvé v této sezóně se série Pro Golf Tour podívá do Evropy. Po pěti turnajích v Egyptě se bude od středy do pátku hrát v rakouském Haugschlagu a na startu nebude chybět ani Jan Cafourek. V oblíbeném resortu českých hráčů ho doplní Michal Pospíšil, Aleš Kořínek a Šimon Zach.

V Dolním Rakousku hned za hranicemi s Českem dosáhl Cafourek před třemi lety na tehdy svůj největší úspěch v kariéře, když tu na Haugschlag NÖ Open zvítězil.

Druhého vítězství na Pro Golf Tour pak dosáhl nedávno v Egyptě na Red Sea Ain Sokhna Classic. I proto bude v Haugschlagu patřit k favoritům.

Cafourek se letos rozhodl plně se soustředit na třetiligový evropský okruh a pokusit se na něm uhrát si kartu na Challenge Tour pro příští rok. Tu získá po sezóně pět nejlepších hráčů v Order of Merit. A Cafourek se v něm nachází na 5. místě s dosavadním ziskem 6016,5 bodů.

Na hřišti, které dobře zná, umí na něm zahrát a považuje ho za 'domácí plac', by si 34letý profesionál rád připsal další pořádnou porci bodů, která by ho posunula ještě blíž k jeho cíli. Hraje se celkově o 30 000 eur, z čehož si vítěz ukrojí 5000 eur a zároveň i bodů do Order of Merit.

V Austrálii na LET opět tři Češky

Druhým turnajem v Austrálii pokračuje od čtvrtka do neděle Ladies European Tour. Stejně jako v minulém týdnu budou na startu Women's NSW Open v Coolangatta & Tweed Heads Golf Clubu Krystýna Napoleaová, Tereza Melecká a Šideri Váňová.

Před týdnem na Australian Women's Classic v Bonville prošla cutem jen Napoleaová, která skončila na děleném 58. místě. V celkovém pořadí Race to Costa Del Sol ji však patří skvělé 12. místo. Napoleaová s Váňovou se zatím nachází až ve druhé stovce.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení