Mickelson si otevřel dveře k návratu. Požádal i o start na LIV

Phil Mickelson

Phil Mickelson se přiblížil svému návratu k soutěžnímu golfu. Jeho manažer potvrdil, že je registrován jak na PGA Championship, kde by mohl obhajovat své loňské vítězství, tak i na US Open. K tomu navíc požádal PGA Tour hrát konkurenční sérii LIV Golf Invitational.

Šestinásobný major šampion si v posledních dvou měsících dává pauzu od turnajů. Stáhl se i z veřejného života a přestal být aktivní na sociálních sítích, na které vstoupil sice teprve relativně nedávno, za to však hlasitě.

Do ústraní se uchýlil po svých kontroverzních výrocích o "krvavém saudskoarabském režimu" a také o PGA Tour. Nyní se však zdá, že si 51letý Mickelson připravuje půdu k návratu.

Jeho manažerská společnost potvrdila, že je registrován ke startu na PGA Championship, které se hraje už za necelý měsíc v Southern Hills, a také na US Open v Brookline. Kromě toho projevil zájem  hrát úvodní červnový turnaj LIV Golf Invitational v Centurion Clubu nedaleko Londýna.

Steve Loy, spolumajitel manažerské společnosti Sportfive Americas, který Mickelsona zastupuje, však trvá na tom, že to nutně neznamená start na některém ze zmíněných podniků. Mickelson prý zatím nemá "žádné konkrétní plány", kde bude hrát.

"Jakékoliv učiněné kroky nejsou v žádném případě odrazem konečného rozhodnutí, ale spíše ponechání všech možností otevřených," uvedl Loy, jehož společnost také za Mickelsona odeslala PGA Tour žádost ke startu na konkurenční saudskoarabské golfové sérii.

Časový limit k takový žádostem vypršel v pondělí a PGA Tour je bude nyní následně posuzovat a případně schvalovat. Mickelson je druhým potvrzeným hráčem, který žádost podal po Robertu Garrigusovi. Mluví se o celkově 15 jménech z první světové stovky, která měla žádost podat.

Mickelson je v ústraní od 22. února, kdy na sociálních sítích vydal své prohlášení o tom, že "zoufale potřebuje nějaký čas na to, aby upřednostnil ty, které miluje nejvíce a pracoval na tom být mužem, kterým chce být."

Od té doby vynechal mimo jiné poprvé od roku 1994 Masters v Augustě, kde je trojnásobným šampionem.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení