Finále série LIV Golf o 50 milionů dolarů bude hostit Trump

Trump National Doral

Zástupci konkurenční golfové série LIV Golf Invitational tento týden oznámili, že finálový turnaj LIV Golf Team Championship se bude hrát v dobře známém prostředí klubu Trump National Doral Miami a to 27. - 30. října. V banku bude celkem 50 milionů dolarů.

Poslední z osmi turnajů nové golfové série, kterou zaštiťuje saudskoarabský státní investiční fond LIV, se bude hrát vyřazovacím způsobem na čtyři kola, ve kterých se utká 12 čtyřčlenných týmů.

Vítězové si rozdělí 16 milionů dolarů (každý po 4 milionech), tým na druhém místě si rozdělí 10 milionů, na třetím pak 8 milionů.

Hřiště Blue Monster v Doralu bylo dlouholetým dějištěm turnaje WGC. PGA Tour se ho ale v roce 2016 rozhodla přesunout z resortu vlastněném tehdejším americkým prezidentem Donaldem Trumpem do Mexico City. Předtím se hrála PGA Tour v Doralu nepřetržitě 54 let.

"Nemohli jsme si vybrat lepší místo pro pořádání naší největší události roku, než toto, které je tak dlouho spojené s historií profesionálního golfu," uvedl v tiskové zprávě Greg Norman, generální ředitel a komisionář LIV Golf.

"A jsme nadšeni, že do této slavné destinace můžeme přinést nový kousek historie i my," dodal Norman, který láká světové hráče k účasti na saúdskoarabské sérii.

Blue Monster patří mezi jedno z nejproslulejších hřišť v USA. Trump ho koupil v roce 2012 a o dva roky později ho nechal předělat Gilem Hansem. Bývá považováno za jedno z nejlepších hřišť na Floridě.

"Resorty Trump National patří všude na světě mezi ty nejlepší a je nám ctí, že můžeme hostit LIV Golf Invitational Team Championship," uvedl výkonný vicepresident Trump Organization Eric Trump.

"Blue Monster je oblíbeným mistrovským hřištěm, které hostilo ty nejlepší hráče v historii a těšíme se, že tato akce bude mít fenomenální úspěch," uvedl jeden ze synů Donalda Trumpa.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení