V Haugschlagu prošel cutem jen Pospíšil. Dohrál i Cafourek

Michal Pospíšil

Michal Pospíšil si jako jediný z pěti Čechů na Haugschlag NÖ Open zahraje třetí finálové kolo. V pátek zahrál druhé kolo za parádních 67 ran (-4) a s celkovým skóre -3 dohnal ztrátu nabranou v prvním kole, když mu patří dělené 29. místo. Skončili Aleš Kořínek, Jan Cafourek, Šimon Zach i Jiří Vik.

Pospíšil ztrácel po úvodní osmnáctce dvě rány na cut, ale po druhém dni se nachází jednu ránu nad jeho hranicí a v oblíbeném resortu českých hráčů hned za hranicemi s Rakouskem tak bude ve finále jediným zástupcem českého golfu.

První ránu umazal hned na jedničce, ale hned na dvojce zahrál Pospíšil bogey. Po dalších berdícich na šestce a devítce mu ale opět svitla naděje.

Tu pak zase trochu zakalilo bogey na jedenáctce, ale pak přišel skvělý závěr v podobě tří birdie na zbylých šesti jamkách. Dvě slepené na 13 a 14 a poslední na 17. Z Haugschlagu tak neodjede s prázdnou.

Cafourek bohužel ano, což se mu v této fázi sezóny, navíc na turnaji a hřišti, které považuje za domácí, vůbec nehodí do krámu, když potřebuje sbírat body do Order of Merit.

Na šestém turnaji sezóny si však žádné další nepřipíše a nejspíš i klesne ze svého celkově pátého místa v celkovém pořadí, přičemž kartu na Challenge Tour získá po sezóně právě pět nejlepších hráčů. Navíc Cafourek po svém vítězství na Red Sea Ain Sokhna Classic neprošel cutem už podruhé za sebou.

Po úvodním kole za 69 ran se vyřadil předčasně z turnaje druhou rundou za 74 (+3) a s celkovým skóre +1 mu na cut chyběly tři rány.

O jednu ránu před Cafourka se dostal i Kořínek, který zahrál v pátek velmi slušné 2. kolo za 69 ran (-2), ale na cut mu v součtu dvou kol chyběly dvě rány, když dohrál celkově v paru.

O ránu za Cafourkem skončil Zach, který zahrál obě kola za 72 ran (celkově +2) a cutem neprošel o čtyři rány. O další ránu zpět dohrál Vik, který zahrál druhé kolo v paru (celkově +3).

Ve vedení je Nizozemec Max Albertus, který zahrál 2. kolo za vynikajících 62 ran (-9), čímž se před finálovým kolem dostal do čela o jednu ránu se skóre -11.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Ve Španělsku se rozehrál turnaj DP World Tour Catalunya Championship. Po 1. kole je ve vedení hned trojice hráčů se skóre -6, které mají po kolech za 66 ran Jihoafričané Oliver Bekker a Darren Fichardt a s nimi Dán Jeff Winther. Mají náskok jedné rány.

Turnaj vysílá živě stanice Golf Channel. Přímý přenos 2. kola startuje v pátek ve 14 hodin.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení