Potvrzeno! Westwood chce hrát konkurenční saúdskou ligu

Lee Westwood

Dlouhodobé spekulace kolem bývalé světové jedničky se potvrdily. Lee Westwood chce hrát saúdskoarabskou sérii LIV Golf Invitational, když požádal o povolení startovat na jejím úvodním turnaji, který se koná v červnu v Londýně. Chvíli před ním oznámil stejný úmysl i další anglický veterán Richard Bland.

Westwood několik měsíců o svém směřování do konkurenční golfové ligy veřejně nemluvil. Přiznal jen, že s LIV Golf podepsal dohodu o mlčenlivosti. Nyní však konečně potvrdil, že požádal o uvolnění hrát inaugurační podnik série v Centurion Golf Clubu nedaleko Londýna od 9. do 11. června.

Není to velké překvapení. I nyní před začátkem British Masters, kde tento týden startuje, mluvil s novináři o tom, že povyku kolem konkurenční soutěže financované Saúdskou Arábií nerozumí.

"Lidé jsou vždy skeptičtí ke změnám a mají s nimi problémy. Změny a konkurence jsou však vždycky dobré v jakékoliv oblasti," uvedl 49letý Angličan, který se i přes svůj golfově pokročilý věk dokázal před časem vrátit do světové špičky.

"Nemyslím si, že by se sport a politika měly míchat dohromady. European Tour byla šťastná, když hrála turnaje v Saúdské Arábii. PGA k tomu uvolnila hráče. Je to jako když Wimbledon zakázal účast ruským tenistům. S tím také nesouhlasím," prohlásila hvězda několika ročníků Czech Masters.

Krátce před Westwoodem oznámil úmysl hrát LIV Golf Invitational i jeho krajan Richard Bland, který  prožívá nejlepší léta své kariéry až nyní ve 49 letech a stal se velkou hvězdou DP World Tour.

"Ano, a pokud na tom bude všechno v pořádku, chci to tak i nechat," odpověděl na otázku, zda si požádal o svolení hrát konkurenční sérii. Dostal ji v dějišti Belfred British Masters v anglickém Suttonu, kde obhajuje loňské vítězství.

"Prozatím se chci soustředit na tento turnaj a respektovat Betfred a British Masters," vyjádřil se směrem k hlavnímu sponzorovi i turnaji samotnému. "Takže ano, přihlásil jsem se, ale právě teď a tento týden se na 100 % soustředím na tento turnaj," řekl Bland novinářům.

V minulých dnech potvrdil manažer Phila Mickelsona, že i ten pořádal o povolení startovat v červnu na prvním turnaji LIV Golf Invitational a vůbec prvním hráčem, který to oznámil, byl ještě o chvíli předtím další Američan Robert Garrigus.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení