Saúdská liga? Nemám zájem. Takové peníze jsou obscénní

Robert MacIntyre

Ve stejný den, co jeho služebně i věkem mnohem starší kolegové Lee Westwood a Richard Bland oznámili úmysl startovat na konkurenční sérii LIV Golf Invitational, dal Robert MacIntyre jasně najevo, že v golfové soutěži financované ze Saúdské Arábie hrát nebude.

25letý Skot se na rozdíl od obou Angličanů nenechal zlákat dolary, které Gregem Normanem vedená státní saúdská společnost LIV Golf vyhazuje do vzduchu jako konfety.

"Nebudu tam," odpověděl před turnajem Betfred British Masters MacIntyre na otázku, kterou v Suttonu dostalo mnoho dalších hráčů. "Je to tak jednoduché, prostě tam nebudu. Když to shrnu, vráží do toho šílené, šílené peníze," uvedl MacIntyre.

"Když se mě ta to ptáte, je obscénní dávat do sportu takové peníze. Je tu tolik peněz, které by lidé potřebovali jinde," prohlásil Skot.

"Já se momentálně cítím v pohodě. Mám dům, svůj domov, moje rodina je zdravá. Mám auto, kterým můžu jezdit, mám co na sebe a stále můžu dopřávat sobě i své rodině. Co víc potřebuji. Právě teď jsem jsem tak šťastný, jak jen můžu v životě Roberta MacIntyra být," pronesl na tak mladého muže tak moudrá slova.

Stále žije ve svém rodném Obanu, kam musí jet dvě hodiny pokaždé, když přistane na letišti v Glasgow. Nezlákaly ho ani vyhlídky na to, aby si v LIV Golf vydělal dost peněz na soukromý tryskáč, kterým běžně po světě létají jeho bohatší kolegové.

"Cestování je náročné, ale když přijedu domů, uvolním se a odpočinu si. Cítím se pohodlně při všem, co v životě dělám. Už jsem na Tour vydělal docela dost peněz. Mám skvělé sponzory a co je nejdůležitější, mám kolem sebe ten nejlepší tým, jaký jsem si jen mohl přát," pochvaloval si 73. hráč světa.

"Co se mi v golfu stane, stane se. A mimo něj si prostě žiju svůj život. Svou kariéru teprve začínám, hraju na obou stranách planety, v Americe i na DP World Tour. Takže jsem ve skvělé pozici. Golf si užívám, jen se do toho musím ještě pořádně pustit," uvedl levoruký hráč, který zatím vyhrál jediný turnaj na DP World Tour, i když už se o něm dlouho mluví jako o velkém talentu.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení