Útok na 59 ran nevyšel, ale i 60 je novým rekordem hřiště

Sebastian Munoz

Rekordy jsou od toho, aby se překonávaly. O jeden takový nový rekordní zápis se postaral Sebastian Munoz po prvním kole turnaje AT&T Byron Nelson. A zatím zastínil jiné ostře sledované hvězdy včetně světové jedničky Scottieho Schefflera, či Dustina Johnsona.

Turnaj AT&T Byron nelson se hraje v Texasu na hřišti TPC Craig Ranch, a tak nebylo divu, že největší díl pozornosti si pro sebe uzmuli texaští „rodáci“ Jordan Spieth, Scottie Schefler a Will Zalatoris, ale během prvního kola je postupně z centra pozornosti vytlačil právě Munoz. I on má k Texasu vztah – vystudoval tady univerzitu a žije nedaleko Dallasu.

Důvodem byla jeho skvělá hra. A tak když stál na fairwayi závěrečné pětiparové osmnácté jamky, měl v hlavě útok na magické skóre 59 ran. "Přesně tak, v tu chvíli jsme myslel jen  na to, jak zahrát 59," přiznal 29letý Kolumbijec.

"Chtěl jsem si vytvořit šanci, abych zkusil zahrát eagle. Měl jsem zhruba 250 yardů do greenu a věděl jsem, že se musím trefit hodně blízko jamky, abych měl šanci. Trochu jsem to přehnal a nevyšlo to, ale i 60 ran na tomhle hřišti je dobré," konstatoval Munoz.

Nejen dobré, víc než dobré. Munoz se postaral o nový rekord hřiště TPC Craig Ranch, který dosud držel výkonem 62 ran Sam Burns. A navíc se Munoz stal prvním hráčem, který během jediné sezony zahrál dvakrát skóre 60 nebo lepší. Poprvé zahrál v sezoně 60 ran na RSM Classic loni v listopadu.

"Je to skvělý pocit, když všechno klape. Když trefujete odpaly, míček létá přesně tou dráhou, kterou jste si představovali. K tomu perfektní čtení greenů i rychlosti. Zkrátka, když všechno klape, chce to jen zůstat na cestě a tak nějak se nechat vést," uvedl Munoz, který vede turnaj PGA Tour už posedmé, ale ve vítězství vedení proměnil pouze jednou.

Tentokrát Kolumbijec vede se skóre -12 s náskokem čtyř ran před čtveřicí Mito Pereira, Justin Lower, Peter Malnati a K. H. Lee, který obhajuje loňský titul.

Trojice velkých favoritů D. J., Spieth a Scheffler se srovnala na děleném 12. místě se skóre -5. Zajímavý příběh zatím píše Kyle Wilshire na 6. místě se skóre -7.

Tenhle Američan se stal profesionálem už v roce 2014 a minulý týden si vydělal 8000 dolarů na turnaji mini tour v Oklahomě. Na Byron Nelson se přitom hraje o podíly z dotace 9,1 milionu…

V roce 2018 prodělal Wilshire operaci kolena a herně se soužil. Do toho přišel covid a během pandemické pauzy si musel najít nějakou práci. Vynášel odpadky v jednom bytovém komplexu. Po večerech, aby mohl přes den trénovat.

"Nebyla to nejpůvabnější práce, ale neřekl bych, že mě nějak pokořila. Naopak mi umožnila dál pracovat na své hře. Udržovala mě v dobré kondici a myslím, že mě i trochu zocelila. Díky ní jsem si prostě vážil toho, že mám šanci vůbec hrát," přiznal Wilshire.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení