McIlroy neztrácí víru. Chce ukončit "sucho" na majorech

Rory McIlroy

Rory McIlroy je jedním ze tří hráčů golfové historie – po boku Jacka Nicklause a Tigera Woodse – kteří dokázali do svých 25 let vyhrát čtyři majory. Třiatřicetiletý Severní Ir ale naposledy vyhrál některý z turnajů velké čtyřky na PGA Championship v roce 2014.

Od té doby rodák ze severoirského Holywoodu prožívá, obrazně řečeno, na majorech období sucha. I když ani to nic nemění na tom, že stále patří do absolutní světové špičky. A rozhodně ani v nejmenším neubral ve snažení přidat do svého už tak impozantního golfového životopisu další titul z majoru.

"Myslím, že jsem si nedal dost šancí. Čím víc si připravujete reálných šancí na velkých turnajích, tím pohodlněji se "tam nahoře" cítíte a máte větší šanci vyhrát. A když budete stále bušit na dveře, dříve, nebo později se některé otevřou," prohlásil McIlroy v podcastu 5 Live Sport’s.

Vítěz čtyř majorů připomněl i okamžiky, kdy byl blízko dalšímu vítězství na podniku velké čtyřky. "Měl jsem šanci v Carnoustie v roce 2018, ve stejném roce jsem hrál ve finálovém flightu s Patrickem Reedem v Augustě. Loni na US Open v Torrey Pines jsem vedl ještě devět jamek před koncem. Pár šancí jsem zkrátka nevyužil," přiznal.

A zrovna tak uznal, že v posledních letech se opět zvýšila konkurence. "Myslím, že hráči jsou stále lepší a lepší. Když jsem vyhrál v roce 2014 svůj poslední major, nikdy jsem neslyšel o Collinu Morikawovi, nikdy jsem neslyšel o Jonu Rahmovi. Spousta mladých kluků na tour dnes hraje neuvěřitelně dobrý golf," poznamenal McIlroy.

"Nestačí porazit jen pět kluků, ale každý týden je to stovka, sto dvacet, nebo sto čtyřicet hráčů. Musíte porazit všechny a všichni jsou skvělí golfisté. Ale jak už jsem řekl, musím se dostávat do dobrých pozic, stále klepat na dveře a jednou se jedny otevřou," neztrácí McIlroy víru.

Nemá ani příliš důvod. Major sice vyhrál naposledy v roce 2014, ale mezitím dosáhl na řadu dalších pozoruhodných vítězství.

"V posledních sedmi letech jsem sice nevyhrál major, ale v podstatě jsem vyhrál všechno ostatní, co se v golfu dá vyhrát. Players Championship, vyhrál jsem FedExCup, titul na Race to Dubai, turnaj World Golf Championship. Dokázal jsem toho v posledních sedmi letech docela dost," vypočítal McIlroy.

"Ano, chybí tam major, ale zůstávám trpělivý a snažím se vytvářet si šance. Pokud je budu mít, doufám, že některou z nich proměním ve vítězství," doplnil 33letý vítěz čtyř majorů.

Příští týden se navíc na PGA Championship v Southern Hills představí poté, co na dubnovém Masters skončil druhý, nejlépe ve své kariéře. A navíc finálovým kolem za 64 ran vyrovnal svůj nejlepší finiš na majoru.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení