Mladá senzace! 14letý Ukrajinec prošel cutem na DP World Tour

Lev Grinberg

Ukrajinský amatér Lev Grinberg se stal v pátek druhým nejmladším hráčem DP World Tour v historii, který prošel cutem. Ve 14 letech a 6 měsících se mu to povedlo při svém debutu na Tour na Soudal Open v Belgii, které hraje na svém domovském hřišti Rinkven International.

Grinberg zahrál ve čtvrtek první kolo stejně jako Ondřej Lieser za 70 ran (-1). V pátek pak ještě dvě rány ubral a s celkovým skóre -3 byl po 36 jamkách na děleném 35. místě ránu před Lieserem a pět ran za vedením.

"Cílem víkendu je dostat se do TOP 10," řekl směle junior z Ukrajiny, který ale žije v Belgii a v Rinkven International Golf Clubu těží ze znalosti domácího prostředí. I tak je ale jeho výkon při debutu na elitní DP World Tour velmi obdivuhodný.

"Opravdu jsem si to moc užíval, se znalostmi o hřišti, které mám, jak se hraje. Hráči, se kterými jsem hrál, mi byli opravdu dobrými partnery. Užil jsem si to tam s nimi a hrál jsem opravdu dobře," uvedl perfektní angličtinou v rozhovoru už po prvním kole.

I z rozhovoru bylo znát, že je v klidu, sebevědomí mu nechybí a nijak ho neznervózňují davy fanoušků. "Je to jen bílý míček a malá díra, to je cíl, snažit se to dostat do jamky na co nejmenší počet úderů," řekl Grinberg.

"Budu si to dál užívat. Samozřejmě, že bych rád hrál dobře i nadále, ale budu se učit z čehokoliv, co mě potká a budu se prostě bavit," přednesl svůj plán, který mu skvěle vyšel i ve druhém kole, ve kterém zahrál pět birdie a tři bogey.

Průběh třetího kola Soudal Open poběží v sobotu živě na stanici Golf Channel. Přímý přenos začíná ve 13.30 hodin. Stejně tak v neděli i přímý přenos kola finálového.

Nejmladším hráčem, který dosud prošel cutem na DP World Tour, dříve European Tour, je Guan Tianlang, kterému se to povedlo na Masters 2013 v Augustě, když mu bylo 14 let a 5 měsíců.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení