Spilková se v top 30 na turnaji LPGA neudržela

Klára Spilková

Při svém prvním letošním startu na LPGA sice Klára Spilková bezpečně prošla cutem, ale ve finálové rundě turnaje ShopRite LPGA Classic umístění v první třicítce neudržela. Po kole, v němž zahrála jednu ránu nad par, se v konečném pořadí propadla na dělenou 54. příčku.

Spilková přitom turnaj v Galloway začala nadějně. Na třetí jamce zaskórovala, ubrala další ránu a dostala se už na skóre -3. Pak ale přišla zaváhání a bogey na jamkách 5 a 7. První devítku díky birdie na deváté jamce zakončila se stejným skóre, s jakým kolo začala.

Na druhé devítce se ale opět pohoršila. Po dalších dvou bogey spadla až na par. Až díky birdie na závěrečné pětiparové osmnáctce stlačila své konečné skóre jednu ránu pod par. Stačilo to ale až na dělené 54. místo. Oproti druhému kolu se propadla o 24. míst.

Ze svého jedenáctého titulu na LPGA se radovala Kanaďanka Brooke Henderson, která předvedla parádní závěrečnou rundu, ve které ani jednou nechybovala, zapsala v ní pět birdie a jeden eagle a díky tomu se s celkovým skóre -12 posunula na první místo.

O vítězství ale musela bojovat v play-off s Američankou Lindsey Weaver-Wright. Rozhodnutí padlo ale hned na první jamce rozstřelu.

"Vlastně jsem si myslela, že jsem příliš daleko od nejvyšších příček, a tak jsem se snažila zahrát jen co nejnižší skóre," přiznala Henderson, která ztrácela při vstupu do závěrečného kola čtyři rány na nejlepší.

Její finiš byl ale skvělý, a tak se díky prémii 262 500 dolarů stala 29. hráčkou golfové historie, která si dokázala na turnajových odměnách vydělat přes 9 milionů dolarů. Svůj první turnaj na LPGA přitom vyhrála před šesti lety.

"Je to úžasné. Jako každé vítězství. Ale tohle je o to skvělejší, že u toho byla celá moje rodina i moje sestra, která mi dělá caddieho," konstatovala Henderson.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení