Odměny na US Open narostly na rekordních 17,5 milionu USD

122. US Open

Těžko říct, zda je to reakce na konkurenční sérii LIV Golf, nebo o přirozený vývoj, každopádně se na letošním 122. US Open hraje o rekordní prize money. V banku třetího majoru roku je 17,5 milionu dolarů, což navýšení oproti loňsku o celých pět milionů.

Patří to k tradici US Open, že výši turnajových odměn oznamuje vedení turnaje až těsně před startem. Stalo se tak i letos a naplnila se očekávání, že se výše prize money posune opět o poznání výš.

A tentokrát o pořádný krok. Letos se v The Country Clubu v Brookline hraje o 17,5 milionu dolarů, což je ve srovnání s loňskem posun o pět milionů. A zatímco před rokem inkasoval Jon Rahm za svůj premiérový titul 2,25 milionu, letošní vítěz si odnese šek na 3,15 milionu dolarů.

Za prudkým nárůstem odměn je evidentně konkurenční souboj s novou sérií LIV Golf, kde se při úvodním turnaji v Centurion Golf Clubu v Londýně hrálo ale o 25 milionů dolarů a vítězný Charl Schwartzel si odnesl čtyři miliony, čímž výrazně překonal dosud nejvyšší turnajovou odměnu.

Hráči, kteří upsali rebelské sérii LIV Golf, za níž jsou saúdskoarabské peníze, jsou sice nezřídka kritizováni za to, že upřednostnili lukrativní odměny před golfem, ale ani PGA Tour Tour nezůstává, co se týče financí, pozadu.

Ostatně, suma, která bude vyplacena na turnajové prize money v letošní sezoně zámořské série narostla na celkových 427 milionů dolarů. Zatímco v předchozí sezoně bylo v banku turnajů "jen" 367 milionů.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení