Šampionem US Open se stal po úchvatné bitvě Matt Fitzpatrick

Matt Fitzpatrick

US Open opět po roce vyhrál Evropan. Na Španěla Jona Rahma navázal v Brookline Angličan Matt Fitzpatrick, který odolal v úchvatné bitvě Američanům Willu Zalatorisovi a Scottie Schefflerovi a mohl si na krk pověsit zlatou medaili Jacka Nicklause pro vítěze.

Fitzpatrick před finále dělil první místo se Zalatorisem, jejich cesty se však hned na úvod závěrečné rundy rozešly. Zatímco Angličan zahrál na úvod dvě birdie (3, 5), Američan dvě rány ztratil (2, 3). 

Do boje o titul se navíc čtyřmi berdíky na úvodních šesti jamkách přihlásil první hráč světa Scheffler. Poté zahrál čtyři birdie v rozmezí pouhých šesti jamek Zalatoris (6, 7, 9, 11) a byl to on, kde se ujal vedení, protože jeho konkurenti shodně zahráli bogey na jamkách 10 a 11.  

Nikdo další už se reálně do hry o titul nepřihlásil, kolem dne za 65 ran pouze na chvíli vystrašil lídry Hideki Matsuyama, který však s celkovými mínus třemi nakonec obsadil čtvrtou příčku. O pátou se o ránu zpět podělili Rory McIlroy a Collin Morikawa. Šlo se do finiše.

V něm se jako klíčová ukázala 15. jamka, na kterou vstoupili Zalatoris s Fitzpatrickem se skóre -5. Američan však ránu ztratil, zatímco Angličan jednu získal. Vytvořil si tak klíčový náskok dvou ran, který už jeho soupeři pouze ztenčili díky berdíkům na 16 (Zalatoris) a 17 (Scheffler).

Více už domácí duo nestihlo. Když se pak Fitzpatrick na poslední jamce zachránil úžasnou ranou do greenu z fairwayového bunkeru, kde skončil jeho míček po nepovedeném drivu, musel Zalatoris zaskórovat svým puttem z necelých pěti metrů. Těsně minul. Bylo rozhodnuto.

Fitzpatrick se tak na Den otců stal poprvé v kariéře major šampionem, když se skóre -6 vyhrál US Open o ránu před Schefflerem a Zalatorisem. Ten opět potvrdil, že se narodil pro turnaje velké čtyřky. Přestože ještě nevyhrál turnaj na PGA Tour, skončil od roku 2020 na posledních osmi majorech šestkrát v TOP 10, z toho třikrát druhý.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení