Démoni mohli odejít. Kedík hvězd se po 35 letech dočkal svého majoru

Billy Foster a Matt Fitzpatrick

Když v neděli Matt Fitzpatrick vyhrál na US Open v Brookline svůj první major, stál vedle něj muž, který se očividně radoval také sám za sebe. Nesmíme mu to mít za zlé, šampionův kedík Billy Foster totiž právě také "vyhrál" svůj první major. A to po 35 letech služby po boku těch největších hvězd včetně Tigera Woodse.

Proto ta radost nejen za svého zaměstnavatele, ale i sama za sebe. Všichni Fosterovi démoni se tak konečně mohou odebrat k odpočinku, a že jich za těch více než 35 let na Tour po boku těch největších hvězd, aniž by ochutnal pocit vítězství na majorech, nasbíral.

Nosil bag Sevemu Ballesterosovi, ale nebyl u žádného z jeho vítězství na majoru. Darren Clarke vyhrál The Open, ale až poté, co se jejich cesty rozešly. Dlouhý čas strávil po boku Lee Westwooda, ale ten žádný major v kariéře nikdy nevyhrál.

A i když krátce pracoval pro Tigera Woodse, jeho major seznam zůstával až dosud čistý jako nepopsaný list papíru. Nejblíže byl na The Open 2003, kde skončil jeho šéf Thomas Bjorn o ránu druhý za Benem Curtisem.

Všechno prokletí se zlomilo až v neděli po boku mladého Angličana Fitzpatricka na US Open, které vyvrcholilo nejnapínavějším finišem za poslední roky. "Gorila na zádech", jak popsal Foster pocit, který mu dosud nevyhraný major přinášel, tak mohla konečně zmizet.

"Znamená to hodně," začal Foster své emocionální vyznání v rozhovoru pro Sky Sports.

"Lee Westwood, Darren Clarke, Seve, v průběhu let měl své šance i Thomas Bjorn. Dělal jsem mu kedíka ten den, kdy nechal své šance v bunkeru v Sandwichi, to opravdu bolelo," vzpomínal.

"Tehdy jsem to půl roku nemohl dostat z hlavy a zlomilo mi to srdce. Do hlavy se mi uložilo spoustu špatných vzpomínek. Takže teď to pro mě znamená všechno," povídal Foster.

"Když jsme sem jeli, věděl jsem, že má šanci (Fitzpatrick), a že další šance když tak přijde v St. Andrews. Věděl jsem, že je dost dobrý na to, aby vyhrál major a tento týden hrál opravdu neuvěřitelně," vysekl Foster poklonu hráči, který ho definitivně zbavil nočních můr a jeho kariéru kedíka na té nejvyšší úrovni konečně naplnil.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení