Přichází boj o post české jedničky? Beru to jako motivaci, říká Spilková

Klára Spilková

Česká ženská golfová jednička Klára Spilková se po dvou letech konečně ukáže v turnaji také českým fanouškům, pro které bude hlavní hvězdou nadcházejícího turnaje Ladies European Tour Tipsport Czech Ladies Open v Berouně. Skvělou zprávou je, že domů přijela dobře naladěná jak po mentální, tak i herní stránce.

Naposledy se blýskla čtvrtým místem na zámořské Epson Tour, předtím prošla cutem na LPGA. Pohoda, kterou nyní prožívá, byť je uprostřed náročné sezóny, z ní byla hodně znát i na tiskové konferenci v Berouně před turnajem, který vypukne v pátek i se všemi českými hvězdami.

"Sezóna je taková trochu hektická, cestuji mezi Amerikou a Evropou, takže je to hodně létání, ale jsem za to vděčná. Měla jsem pár skvělých výsledků, takže věřím, že moje hra se letos pomalu lepší a další skvělé výsledky přijdou," uvedla v rozhovoru.

"Poslední týdny jsou asi takové, že cítím, že hra přichází k sobě. Na hřišti jsem hodně konzistentní a jsem za to ráda, protože to vlastně přichází v ten správný čas i vzhledem k tomuto turnaji v Berouně," nalákala české fanoušky.

"Je určitě super být zpátky doma. Hrála jsem tento turnaj už vícekrát, ještě když jsem byla na Ladies European Tour, takže pro mě je to vždycky jako vrátit se domů. Nejenom sem, ale i na Ladies European Tour," poznamenala.

"Ráda bych se umístila v TOP 10. Je to takové moje přání, ale zároveň v to věřím, protože se teď doopravdy cítím dobře," řekla ke svým ambicím.

Spilková zároveň ráda vidí, že už není sama, na koho se budou fanoušci i organizátoři v turnaji výsledkově spoléhat. Velkým tématem úterního setkání s médii byl i pozitivní fakt, že za ní dorůstá nová silná generace českých hráček.

"Je to super, že tu máme spoustu českých nadějných hráček, jak profesionálních, tak i amatérských. Panuje mezi námi taková příjemná přátelská atmosféra, za což jsem moc vděčná a určitě holkám držím moc palce," řekla s nadšením.

Sára Kousková, Kristýna Napoleaová a Klára Spilková (Foto: Tipsport Czech Ladies Open)

"Golf jde u nás dopředu a spousta hráček už má zkušenosti ze světa. Spousta profesionálek hrála na univerzitách v Americe, takže mají zkušenosti nejen od nás, ale i ze světa, což si myslím je pro golf moc důležité," hodnotila pozitivně aktuální stav českého ženského golfu, kdy pro ni nejspíš nastává nová výzva obhajovat její dlouhé roky neotřesitelný post české jedničky.

"Beru to jako zdravou motivaci po těch všech letech. Můžeme se navzájem motivovat a i proto, jaká atmosféra mezi námi panuje a jak velký respekt k sobě navzájem chováme, k tomu, co jsme dokázaly."

Zároveň se nezříká role průkopnice, která vytyčila svým následovnicím cestu, stejně jako i ona dříve následovala cestu svých předchůdkyň.

"Asi to tak trošku vnímám. Měla jsem to štěstí, že už přede mnou byla Zuzana Mašínová na Ladies European Tour. Jako malá jsem o tom snila, protože ona už tam byla a viděla jsem, že je to možné," vyprávěla Spilková.

"A samozřejmě pak i Zuzana Kamasová, která na LET dlouho hrála a byla pro mě v tu chvíli takovou mentorkou, protože jsme hrály na turnajích spolu a vždycky jsme měly velice dobrý vztah."

"Na LPGA je to pro mě rozhodně jiné, protože žádná z českých hráček přede mnou na LPGA nehrála, takže tam se určitě cítím průkopnicí. Už jen v tom, že holkám můžu ukázat, že je to možné se tam dostat. To vnímám velice pozitivně. Dříve říkaly, že se chtějí dostat na LET, teď už se chtějí dostat na LPGA, což je super," cení si Spilková.

Sama je nyní v situaci, že o kartu na LPGA přišla a ráda by jí získala zpět. Poslední výsledky z Ameriky ji motivují a ukazují ji, že je to v jejich silách.

"Určitě bych se ráda dostala zpět na LPGA, ale uvidíme, jak budou poskládané turnaje v druhé polovině sezóny. Asi budu hrát Epson Tour a dostanu se i na pár turnajů LPGA. Doufám, se se mi to hezky poskládá a něco krásného z toho vznikne. Budu věřit, že pro mě to nejlepší," dodala na závěr.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení