Brixi je z Las Vegas zpátky v Evropě. Kromě golfu věnuje čas své rodině

Gordan Brixi

Podmínky pro zimní golfovou přípravu má takřka ideální. Gordan Brixi se totiž připravuje v Las Vegas, ale nikoliv pár týdnů nebo měsíců... Je to více jak půl roku! Nyní už je ale zpátky v Evropě, kde na Challenge Tour sní svůj sen o zisku plné karty.

Hned jak mu loni v říjnu skončila v Evropě sezona, zabalil si věci a vyrazil do jednoho ze svých současných dvou domovů. Do Las Vegas.

"Trénoval jsem tam a hrál pár turnajů na minitours. Prakticky tam bydlím, ale stále se snažím co nejvíce vracet domů do Česka," prozradil nám Brixi po svém letošním čtvrtém turnaji Challenge Tour, který odehrál v minulém týdnu na Kaskádě.

Podmínky pro nejen trénink, ale i život, už má v městě hříchu nastavené: "Tím, že jsem tam byl na college, tak tam mám vytvořené určité zázemí a hřiště, na kterých mohu trénovat a hrát. Hlavně Reflection Bay. Mám tam navázané vztahy a je skvělé, že tam mohu být."

V Las Vegas má nejen svého golfového trenéra, ale i spoustu kamarádů, nejčastěji golfistů, se kterými může vyrazit na golf. Nebo třeba na hokej, který v posledních pěti letech doslova pobláznil město, které do té doby bylo známo především pro svá kasina a noční život.

"Byl jsem na hokeji, je to tam velká událost. Celé město tím žije, každé druhé auto má poznávací značku Las Vegas Golden Knights," popisuje, čeho si v Las Vegas všiml. Teď už je ale zpátky "za mořem". V Evropě.

Od konce května už odehrál čtyři turnaje na Challenge Tour, když se představil ve Španělsku, Skotsku a pak na domácích akcích na Kuňce a na Kaskádě. Až nedaleko Brna přitom dosáhl na svůj první letošní cut.

"Jsem vděčný za to, že podobné turnaje vůbec mohu hrát. Je skvělé, že takové turnaje jsou v Česku a my máme šanci hrát doma," myslí si Brixi a ke svému poslednímu výkonu dodává: "Byl to trochu boj, ale hřiště je skvělé, užil jsem si to. Přál bych si lepší víkend, ale co se dá dělat."

Z Brna se vrátil jen na otočku do Prahy, ihned totiž vyrazil na další turnaj série do Francie, kde se v tomto týdnu zúčastní Blot Open de Bretagne. Jinak se ale snaží v našem hlavním městě trávit přes léto co nejvíce času.

"Mám tu celou rodinu, rád je vidím a snažím se nejen s nimi trávit co nejvíce času," prozrazuje Brixi, že se během svého letního evropského působení snaží sladit golf také s dalším osobním programem.

Ale je jasné, že je to v jeho podání hlavně, golf, pak ještě golf, a také golf. "Zatím hraji fajn, myslím, že je to blízko, ale musím být trpělivý a dál pracovat na tom, abych se zlepšoval," popisuje své aktuální rozpoložení.

Na čem přitom přes svou lasvegaskou zimu co nejvíce zapracoval? "Během loňské sezony v Evropě mi došlo, že je zde velmi důležitá přesnost z týčka, tak jsem na tom dělal. Cítím zlepšení. Má hra se rozhodně posouvá správným směrem, cítím, že jsem za poslední rok udělal velký pokrok. A vím, na čem mám dál pracovat."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení