Kořínek i Daněk na Pro Golf Tour zabrali. Oba jsou v top 10

Aleš Kořínek

Z osmičky českých golfistů prošli cutem na turnaji Pro Golf Tour Gradi Polish Open sice jen dva, ale Aleš Kořínek a Štěpán Daněk jsou ve hře o nejvyšší příčky. Kořínek se skóre -10 dělí 3. místo, Daněk se skóre -7 sedmou pozici. Na turnaji Challenge Tour ve Francii odehrál Gordan Brixi úvodní kolo v paru a čeká ho boj o cut.

Daněk na Polish Open zahrál v úvodní rundě jednu ránu pod par, ale ve druhém musel zabrat, aby prošel cutem. Začátek se mu povedl skvěle – hned na své úvodní desítce zahrál eagle.

Poté sice přibrzdil po dvou bogey, ale potom už nechyboval. Ještě na své první devítce dvěma birdie předchozí chyby smazal. A na své druhé devítce už jen skóroval. Přidal ještě čtyři birdie, dohrál kolo se skóre šest pod par, celkově -7 a to znamenalo "průlet" do top 10 na dělenou sedmou pozici.

Kořínek na tom byl po prvním kole z českých hráčů nejlépe se skóre -3. Do druhé rundy vlétl jako uragán – startoval z desítky a na úvodních třech jamkách zahrál tři birdie. Bogey na čtrnáctce ho nijak nevykolejilo a ještě do konce své první devítky zahrál další tři birdie.

Jamka číslo 2 Kořínkoví na Polish Open nesedí. Zahrál na ní bogey v prvním kole, a totéž zopakoval i ve druhém. Následovala kombinace birdie a bogey, ale závěr byl opět skvělý – tři birdie na závěrečných čtyřech jamkách. To Kořínka vyneslo na dělené 3. místo se skóre -10.

Na vedoucího Němce Michaela Hirmera ale ztrácí sedm ran. Němec se totiž blýskl kolem za 60 ran a atakoval i magickou 59.

Pro další Čechy už turnaj skončil. Jedinou ránu pod hranicí cutu skončili se skóre -1 Jan Cafourek a Matyáš Zapletal, Tadeáš Sedláček se ve druhém kole zlepšil, ale dohrál s celkovým skóre +1. Michael Pospíšil zkazil druhé kolo a dohrál se skóre +3, Jiří Vik se skóre +8 a Tomáš Bystřický s výsledkem +11.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Gordan Brixi je jediným českým zástupcem na turnaji Challenge Tour ve Francii. Devatenáctiletého profesionála čeká na turnaji Blot Open de Bretagne ve druhém kole boj o cut.

Brixi sice začal dobře, hned na jedničce zahrál birdie a jedna rána pod par byl výsledek po první devítce. Na té druhé sice přidal další dvě birdie, ale také tři bogey a v paru dělí 51. místo.

V čele turnaje je Ir Ruaidhi McGee se skóre -9.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení