Matuš potkal na Floridě hurikán, ale Pro Golf Tour bolela víc: Byl jsem vyřízený

Stanislav Matuš

Byl jen pár ran od plné karty na Challenge Tour pro příští sezonu, ale nevyšlo to. A tak si Stanislav Matuš vyrazil vyčistit hlavu na Floridu, kde se však potkal s hurikánem Matthew, který na Haiti zabil stovky lidí. Nyní ho čeká další výzva - druhá fáze q-school.

Závěr Matušovy sezony se tak dá označit různě, rozhodně ale není nudný. S domácí scénou se už rozloučil na Zbraslavi, kde obsadil po špatném prvním kole na Prague Golf Masters se skóre +3 osmou příčku.

"Přijel jsem přímo z dovolené. Když jsem ji plánoval, tak jsem vůbec nečekal, že tento turnaj bude. Tušil jsem, že tak má hra bude mít mouchy, což se potvrdilo hlavně při puttování," přiznal po turnaji Matuš, který hned v prvním kole poztrácel pět ran.

Tragédii z toho nedělal: "Výsledek mé hře odpovídá. Rány špatné nebyly, ale všechny tři dny jsem příšerně puttoval. Potvrdily to poslední čtyři jamky, když jsem nejprve nedal tři putty do dvou metrů na birdie a na osmnáctce to završil trojputtem."

Odpočinek po náročných měsících potřeboval. Před vrcholem sezony v podobě kvalifikační školy o European Tour musel načerpat trochu energie.

Zámořský trénink

"Byli jsme dva týdny v Miami. Potřeboval jsem po náročně sezoně dovolenou. Byli jsme tak domluvení s trenérem i týmem, že potřebuji na chvilku volno. Trošku vyhladovět po golfu," přiznává 28letý Matuš.

Pouze klid ale za mořem nenašel: "Měli jsme tam zpestření v podobě hurikánu Matthew. Prožívala to celá Florida, ale on nás nakonec vlastně ani netrefil. Drsné to bylo na Haiti a dalších ostrovech, ale na Floridě bylo jen dva dny špatně a pršelo."

"Poslední čtyři dny jsem pak v Americe zamířil k trenérovi, se kterým jsem pracoval na střední škole. Mám z toho dobrý pocit, podívali jsme se především na wedge, které mi od té doby chodí," pochvaluje si.

Poslední týden už trénoval opět v Praze a v pátek 28. října odletěl do Španělska na finální přípravu před druhou fází q-school v Las Colinas.

"Hřiště znám, hrál jsem na něm při své první q-school před čtyřmi roky, kdy jsem hned prošel do druhé fáze," vzpomíná Matuš, který si tak pochvaluje, že nejede do vyloženě nového prostředí.

Na hřišti se potká i s Petrem Gálem, co je čeká? "Las Colinas je hráčské hřiště, hodně těžké. Opravdu bude záležet na tom, kdo má jakou formu, protože nic vám nedá, nikde nejde moc uletět."

Promarněná šance

Před poslední golfovou výzvou tohoto roku Matuš doufá, že se mu podaří dobrým výsledkem a třeba i ziskem karty definitivně zapomenout na závěr letošní Pro Golf Tour, ve které nakonec neúspěšně bojoval o Challenge Tour do poslední jamky finálového turnaje. 

"Co se dá dělat. Ještě že jsem měl hned poté další turnaj, že nebyl čas na to moc myslet. Ten mi ale také příliš nevyšel, takže to byly hodně smutné dva týdny," hořce se usměje.

Ve finále Pro Golf Tour před závěrečným kolem dělil vedení a kdyby poslední osmnáctku došel pod par, měl plnou kartu na Challenge Tour.

Kdyby...

"Věděl jsem, že jsem na to měl a ten turnaj mohl úplně suše vyhrát. Zase mě trochu trápilo puttování, takže vím, na čem musím před druhou fází q-school pracovat," snaží se hledat pozitiva.

Přesto, mrzet ho tato promarněná šance jen tak nepřestane: "Slušně řečeno naštvaný jsem byl hodně dlouho. Už když jsme jeli taxíkem na letiště, tak jsem z toho byl úplně vyřízený."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení