Drsný test. Jakubčík propadl v Portoriku do druhé stovky. Bitva o cut čeká i Hrubého
Filip Jakubčík se jako třetí český golfista v historii dostal na turnaj PGA Tour, ale své úvodní kolo na Puerto Rico Open s dotací 4 miliony dolarů si určitě představoval jinak. Zahrál v něm totiž čtyři rány nad par, což ho v pořadí srazilo až na dělené 107. místo. Pouze mimořádný výkon ve druhé rundě může 22letého amatéra posunout přes hranici cutu. Bitva o cut čeká i Petra Hrubého v Chile na podniku Korn Ferry Tour. Český profesionál zahrál kolo v paru a dělí 81. pozici.
Autor: ak, 06.03.2026 08:15
Jakubčík se stal třetím Čechem v historii, který si vybojoval start na podniku PGA Tour. Před ním to dokázali pouze Jiří Zuska a Petru Hrubému. Jakubčík si o místo ve startovní listině Puerto Rico Open řekl skvělými výsledky na amatérské scéně. Lednové vítězství na turnaji univerzitní série NCAA v Arizoně ho posunulo už na 5. místo světového amatérského žebříčku WAGR.
Do turnaje Puerto Rico Open na hřišti Grand Reserve Golf Clubu vstoupil loňský amatérský mistr Evropy z desáté jamky a hlavně nadějně – po třech jamkách v paru zahrál na třináctce birdie. Na skóre -1 se držel ještě po odehraných osmi jamkách.
Na přelomu první a začátku druhé devítky ale přišla krize. Pro Jakubčíka hodně bolestivá. Na jamkách 18, 1 a 2 zahrál tři bogey v řadě. A ještě hůř bylo po trojce, na které musel po nepřesném drivu dropovat s trestnou ranou a bylo z toho double bogey. Rázem se propadl na skóre +4.
Hned na čtyřce sice po birdie jednu ránu ubral, ale kýžený obrat nepřišel. Naopak, na sedmičce zahrál 22letý český amatér další bogey a kolo tak dohrál s výsledkem 76 ran na děleném 107. místě.
V čele turnaje je Američan Chandler Blanchet s výsledkem -8. V Portoriku startují i další amatéři, mimo jiné i syn bouřliváka Johna Dalyho, John Daly II., který je na tom výrazně lépe než český amatér – se skóre -2 dělí 21. místo.
A chip-in for John Daly II in his PGA TOUR debut!
— PGA TOUR (@PGATOUR) March 5, 2026
The 22-year-old is T14 in Round 1 @PuertoRicoOpen.
📺 Golf Channel pic.twitter.com/0DiniZyHO7
Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.
Bitva o cut čeká i Petra Hrubého na turnaji Korn Ferry Tour v Chile. Čtyřiadvacetiletý český profesionál zahrál úvodní rundu Astara Chile Classic presented by Scotiabank v paru a dělí 81. místo.
Hrubý startoval z 10. jamky a vstup do turnaje, ve kterém hraje o svou další budoucnost na Korn Ferry Tour, se mu povedl skvěle. Hned na zahajovací jamce zahrál birdie, ale další přidal až na osmnáctce. Jenže mezitím zahrál dvě bogey na jamkách 14 a 16.
Na druhé devítce nejprve zahrál bogey na dvojce. Tuhle ztrátu sice vymazal bleskově díky birdie hned na trojce, ale na zbývajících jamkách už sbíral jen pary, a tak kolo dohrál v paru s výsledkem 71 ran.
Vedení po úvodním kole dělí dvojice Američanů James Nicholas a Caleb VanArragon se skóre -7.
Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.
Zdroj: pgatour.com