Hrubý po skvělém závěru vybojoval TOP 3 na olympijském hřišti v Rio de Janeiru
Petr Hrubý dosáhl na PGA Tour Americas v Brazílii skvělého výsledku. Na turnaji 71st ECP Brazil Open skončil po finálovém kole za 68 ran (-3) na děleném třetím místě s konečným skóre -17. Po prvním turnaji sezóny nižší zámořské série se na stejné pozici usadil i v celkovém pořadí.
Autor: pv, 20.04.2026 00:49
Čtyřiadvacetiletý český profesionál se letos na svůj podmínečný status dostal jen do tří turnajů na KornFerry Tour, a proto se pro minulý týden vrátil na nižší PGA Tour Americas, na které začínal svůj život golfového profesionála.
A návrat to byl úspěšný. V prvním turnaji sezóny této série na Rio Olympic Golf Course v Rio de Janeiru skončil v TOP 3. Otevřela se mu tak cesta k návratu k plnému statusu na KornFerry Tour skrze třetiligovou zámořskou soutěž, pokud se na ni v dalším průběhu sezóny zaměří. Na konci postoupí deset nejlepších hráčů.
Za své dělené třetí místo navíc získal vítaný bonus 10 147 dolarů (zhruba 210 000 korun).
Hrubý začal finálové kolo na hřišti, kde se v roce 2016 konaly golfové soutěže olympiády v Riu, berdíkem na trojce a načal horskou dráhu, na které střídal birdie a bogey. První devítku zakončil po birdie na devítce na skóre -1 na kolo.
Do paru se vrátil po bogey na třináctce ale závěr si přichystal parádní. Finálové kolo i celý turnaj zakončil třemi birdie v řadě na šestnáctce, sedmnáctce a osmnáctce, po kterých vystřelil o více než deset míst vzhůru na konečné dělené třetí místo. Na vítěze Masona Greena ztratil Hrubý pět ran.
Konečné výsledky turnaje naleznete zde.
Zdroj: PGA Tour