Pavouček potvrzuje formu! Z Čechů začal oblíbený turnaj PGT v Haugschlagu nejlépe a vede
Dominik Pavouček má na úvod roku 2026 skvělou formu, což potvrdil v prvním kole turnaje Pro Golf Tour v Haugschlagu. Zahrál v něm za 65 ran (-6), což znamená průběžné první místo! Dalším Čechům se naopak na úvod tradičně oblíbené akce nedařilo.
Autor: haf, 28.04.2026 19:20
Pavouček několikrát zazářil v nové sezoně Mena Tour, než byla předčasně ukončena kvůli konfliktu na Blízkém východě. Jedno čtvrté místo si připsal ještě loni, další začátkem tohoto roku a ještě před předčasným koncem série přidal další TOP 10.
Od poloviny března tak neměl kde hrát, než se nyní znovu rozběhla satelitní Pro Golf Tour turnajem v Rakousku. Ani dvouměsíční pauza ale podle všeho na Pavoučkovi nezanechala stopy a v Haugschlagu se blýskl takřka dokonalým kolem za mínus šest.
Vstupoval do něho deset minut před druhou odpolední na druhé devítce a nebyl to vstup ideální, když si hned na desítce připsal bogey. Nakonec se ale ukázalo, že to bylo jeho jediné zaváhání dne, když ve zbytku kola zapisoval už pouze pary nebo berdíky.
Čtyři velmi rychlé si připsal v rozmezí pouhých pěti jamek na 12, 13, 15 a 16. V druhé polovině kola pak přidal další tři na jamkách 2, 6 a 9. Do klubovny tak přinesl skóre 65 ran (-6), které stačí na vedení o ránu před Francouzem Theem Lavergnem. Na děleném třetím místě jsou Nizozemec Michel van Zijl a Yente van Doren z Belgie.
Ostatním Čechům ve startovním poli se ale v úterý tolik nedařilo. Alespoň v paru došli Filip Mrůzek a Tomáš Bystřický, což je aktuálně přesně hranice cutu. Ránu za ní je Jan Cafourek (+1), dvě rány na cut ztrácejí po prvním kole Davidové Tomi a Benák. Petr Janík dohrál za +5 a Lukáš Ješátko za +10.
Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.
Zdroj: Pro Golf Tour