Ze dvou Čechů na HPT ve Finsku začal lépe Zuska, je na hraně páté desítky. Mrůzek 84.
Jiří Zuska a Filip Mrůzek mají za sebou úvodní kolo turnaje Vierumäki Finnish Challenge na evropské sérii HotelPlanner Tour. Lépe se ve Finsku ve čtvrtek dařilo Zuskovi, který zahrál hřiště Cooke Course za tři rány pod par, Mrůzek šel pod par jednu ránu.
Autor: pv, 20.08.2026 19:15
Devětašedesát ran, které Zuska donesl, jsou dobrým vkladem to turnaje. Sedmadvacetiletý český profesionál zahrál birdie hned na jedničce, poté bogey na pětce a další birdie na devítce.
Druhou devítku sice načal s bogey na desítce, zbytek kola měl ale Zuska skvělý, když do skórkarty zapisoval kromě parů už jen birdie na dvanáctce, třináctce a osmnáctce.
I Mrůzek vstoupil do turnaje berdíkem na skórovací pětiparové jedničce. První bogey zaznamenal na osmičce a po něm další birdie na devítce.
Na desítce ale ztratil hned dvě rány po double bogey. Skóre si však stihl ještě napravit zpět do mínusu dvěma birdie na třináctce a sedmnáctce.
Mrůzek tak díky tomu po první rundě drží dělenou 84. pozici, Zuska je dělený 41. V průběžném vedení je Dán Jonathan Goth-Rasmussen se skóre -9.
Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.
Zdroj: HotelPlanner Tour