Pohádkový rok Fleetwooda pokračuje. V Indii udělal radost sobě i synovi Frankiemu

Tommy Fleetwood se raduje z dalšího velkého vítězství v této sezóně. Poté, co v srpnu ukončil své dlouholeté čekání na první vítězství na PGA Tour a v září oslavil triumf Evropy v Ryder Cupu, na němž měl na půdě Spojených států zásadní podíl, vyhrál v neděli turnaj DP World India Championship na DP World Tour s náskokem dvou ran.
Autor: pv, 19.10.2025 14:45
Zásluhou svého osmého vítězství na DP World Tour se 34letý Angličan poprvé v kariéře posunul do nejlepší pětky světového žebříčku. Dosáhl ho po skvělém finálovém kole v Delhi Golf Clubu v Novém Dillí, v němž zahrál 65 ran (-7).
Fleetwood šel do finálového kola se ztrátou dvou ran na vedoucího Keitu Nakajimu. Spolu s Japoncem zprvu dominoval dění finálového kola také Daniel Hillier z Nového Zélandu, který zahrál na úvodních deseti jamkách sedm birdie a dostal se do vedení.
Fleetwood tak potřeboval něco speciálního, aby se na Nakajimu s Hillierem dotáhl a to se mu povedlo. Na prvních deseti jamkách zahrál kromě bogey na dvojce také šest birdie, z toho čtyři v řadě na sedmičce až desítce. V tu chvíli se se skóre - 20 dostal do děleného vedení.
Na tom byl už společně s Hillierem, protože Nakajima sice nechyboval, ale až do dvanáctky zahrál jen jedno birdie. Hillier pak ale předvedl osudovou chybu na čtrnáctce, kde skončil druhou ranou v hustém lese a zapsal double bogey. Po následném bogey jeho šance na vítězství vyhasly úplně.
Zato Fleetwood zahrál další dvě birdie na čtrnáctce a sedmnáctce, po kterých vedl jamku před koncem o dvě rány a tento náskok si s konečným skóre -22 donesl až do konce. K oslavám se pak přidal poprvé ve Fleetwoodově kariéře i jeho syn Frankie.
Tommy and Frankie Fleetwood🥹#DPWIC pic.twitter.com/cBsLntKU5z
— DP World Tour (@DPWorldTour) October 19, 2025
"Minulý týden jsme byli doma a jeli spolu na bugyně. Hráli jsme spolu golf a on se mě jen tam mimochodem zeptal: 'Víš, co jsi nikdy neudělal? Nikdy jsi nevyhrál turnaj, a já jsem pak vběhl za tebou na 18. green.' Řekl jsem mu na to, že tohle si zapíšu," vyprávěl Fleetwood.
"Měl jsem to napsané celý týden. Jak já říkám, tohle byla jen další příležitost. Doufám, že bude ještě mnoho dalších. Ale dneska jsem si celý den říkal, jestli se dostanu do situace, kdyby se to mohlo povést," pravil Angličan.
"Je to prostě jen jedna z těch malých věcí, které pro vás ale hodně znamenají. Opravdu hodně moc. Bylo to vážně skvělé. Toužil jsem po tom celý den," prozradil Fleetwood, co ho celou finálovou neděli hnalo za vítězstvím.
Za Fleetwoodem skončil nakonec Nakajima, který si v této sezóně připsal už třetí samostatné 2. místo. Povedený turnaj prožil další hrdina Ryder Cupu Shane Lowry, který skončil o čtyři rány na děleném 3. místě. A o další ránu zpět na děleném 6. místě dohrál Viktor Hovland, další člen vítězného týmu Evropy z Bethpage Black.
Ze čtyř vítězů Ryder Cupu se v Indii nejméně dařilo Rorymu McIlroyovi, který po finálovém kole za 71 ran (-1) dohrál na děleném 26. místě 11 ran za Fleetwoodem. Nadále však vede celkové pořadí Race to Dubai.
Konečné výsledky turnaje naleznete zde.
Zdroj: DP World Tour