Tiger Woods narazil na své nové dno. A nejspíš bude ještě hůř

Není to sice až tak překvapivá zpráva, že se Tiger Woods vzhledem k tomu, že stále kvůli zdravotním potížím nehraje, neustále propadá pořadím světového žebříčku. Jen ta "hloubka" jeho pádu může leckoho zaskočit. Vítěz patnácti majorů se totiž tento týden propadl až na 1341. pozici, což je jeho nové dno v jeho dosavadní výjimečné kariéře. A nejspíš bude ještě hůř.
Autor: ak, 01.05.2025 07:47
Woods poslední body do žebříčku získal před více než rokem, když loni v dubnu na Masters prošel už po čtyřiadvacáté v řadě cutem. Víkendová kola mu sice nevyšla, ale i tak si připsal nějaké body do oficiálního světového golfového žebříčku OWGR.
Od té doby žádný bodovaný výsledek nepřidal. I proto, že toho vlastně moc nenahrál. Jeho posledním startem na akci započítávané do OWGR byl loňský start na The Open v Royal Troon, kde ale neprošel cutem.
Naposledy si zahrál na konci roku 2024 společně se svým synem Charliem exhibiční turnaj PNC Championship, ale návrat k "ostrému" golfu zastavilo letošní zranění achilovky a následná operace.
Proto musel vynechat letošní start na Masters a jeho herní nečinnost se tak projevila na dalším propadu ve světovém žebříčku. Až na 1341. místo. Jen pro zajímavost, momentálně jsou ve světovém žebříčku před vítězem 82 turnajů PGA Tour i tři čeští golfisté – Petr Hrubý na 819. pozici, Filip Mrůzek na 947. místě a Jiří Zuska na 1116. pozici.
🚨BREAKING@TigerWoods dropped to #1341 in the world, which is now the lowest #OWGR position in his career. Previous 'low' was #1328 (Nov-23).
— Nosferatu (@VC606) April 28, 2025
Obviously, this will keep going down in the weeks to come, before, hopefully, will get better again...🐯
Zatím poslední operace prasklé achilovky odsunula případný Woodsův návrat na golfové turnaje na neurčito. Podle všeho ho poslední chirurgický zákrok vyřadil ze hry na celou sezonu 2025.
Vše také nasvědčuje tomu, že dříve, než bude vítěz patnácti majorů a bývalá světová jednička schopen návratu do soutěžního golfu, oslaví v závěru roku své 50. narozeniny. Tím bude mít nárok zapojit se do série PGA Tour Champions pro hráče nad 50 let.
To reálně vidí i legendární Jack Nicklaus. "Myslím, že se Tiger uzdraví, vrátí se a bude zase hrát. Tigerovi bude příští rok už padesát a věřím, že se zapojí do seniorské tour. A také věřím, že ji nejspíš ovládne," předložil svou optimistickou vizi.
"Tiger je příliš velký a soutěživý hráč na to, aby nehrál. Nevěřím, že by to zabalil a nehrál. Nemyslím si, že jeho motivací je hrát o peníze. Ty nepotřebuje. Bude hrát, protože miluje soutěžení a konkurenci. A v tom je dobrý. Tiger měl spoustu problémů a většinu z nich pokaždé překonal. Očekávám, že to udělá znovu," prohlásil Nicklaus.
Woods v minulosti bezkonkurečně vládl světovému žebříčku. Na golfovém trůnu strávil rekordních 683 týdnů a tenhle rekord nejspíš hned tak někdo nepřekoná. Stále nejblíž mu je totiž Greg Norman, který v roli prvního hráče světa strávil 331 týdnů. Aktuální světová jednička Scottie Scheffler je momentálně na 137 týdnech.
Zdroj: golfmonthly.com, bunkered.com