VIDEO: McIlroy zesměšnil provokujícího diváka. Po neúspěchu na US Open se vrací do Evropy
Rory McIlroy neodehrál v Shinnecock Hills povedené US Open, kde byl považován za jednoho z největších favoritů. Jednu chvíli sice útočil na nejlepší, ale z jakýchkoli ambicí ho v sobotu "vyléčila" nepovedená druhá devítka třetího kola. V neděli to aspoň nandal jednomu drzému divákovi.
Autor: pv, 22.06.2026 19:02
McIlroy US Open nezvládl podle svých představ a se skóre +6 skončil až na děleném 32. místě. Možná i proto pozměnil plány, a v tomto týdnu se nepředstaví na turnaji povýšené kategorie Signature Event na Travelers Championship.
Místo toho odjede do svého nového domova v anglickém Wentworthu poblíž Londýna, kde si s rodinou vybudoval svou hlavní rezidenci. A nejspíš se i po krátkém odpočinku vrhne do přípravy na poslední major sezóny, kterým bude v červenci The Open v Royal Birkdale.
Ještě předtím se ale s Amerikou rozloučil virálním videem, které zachycuje jeho reakci na sprostě pořvávajícího diváka v nedělním finálovém kole v Shinnecock Hills.McIlroy má s utišením provokatérů v ochozech mimořádné zkušenosti. Na loňském Ryder Cupu, který se konal shodou okolností nedaleko Shinnecock Hills v Bethpage Black, byl hlavním terčem urážek amerických davů.
"Dej to do bunkeru! Do bunkeru! Dej to do bunkeru! Doufám, že tam dneska zůstaneš," řval na McIlroye divák z bezprostřední blízkosti. Rory nejdříve nehnul ani brvou, ale když odcházel z odpaliště, gestem divákovi naznačil, že má velké břicho. Ostatní diváci se křiklounovi okamžitě vysmáli a McIlroy odcházel ze scény pryč jako vítěz celé situace.
Rory McIlroy continues to body the fans on Long Island. What a bunch of losers. pic.twitter.com/X2Mq1kiEz9
— Rory Tracker (@RoryTrackr) June 21, 2026
Zatímco tuhle bitvu vyhrál, nekompromisní herní test v New Yorku byl nad jeho síly. Nedělních 73 ran (+3) jen podtrhlo celkové zklamání z víkendu. Klíčový moment ale přišel už v sobotu odpoledne.
"Budu samozřejmě litovat včerejší druhé devítky. Po devíti jamkách jsem byl na skóre dvě pod par pro turnaj, ale pak mi upadla kola a odehrál jsem opravdu špatnou devítku," komentoval McIlroy svých pět bogey na druhé sobotní devítce, které ho odstřelila z boje o vítězství.
"Sám jsem se tak odepsal z turnaje. Včera večer jsem odcházel ze hřiště obrovsky zklamaný," dodal šampion posledních dvou ročníků Masters.
Do finálového kola sice zkoušel nastoupit s pozitivní energií, ale jakmile přišlo několik bogey na první devítce, motivace vzala za své. "Pak už jsem se v podstatě jen snažil co nejrychleji dorazit na osmnáctý green," popsal upřímně své nedělní rozpoložení.
McIlroy pak potvrdil, že vynechá nadcházející Travelers Championship, tedy prestižní Signature Event PGA Tour s dotací dvaceti milionů dolarů. Namísto toho okamžitě odletí do Evropy.
"Příští týden už pravděpodobně odehraju nějaký ten linksový golf. Je to moje nejoblíbenější období v roce, jet domů a připravovat se na The Open," naznačil své nejbližší plány.
"Shinnecock Hills se chováním hřiště během víkendu v mnoha ohledech podobalo The Open. Pár týdnů na linksech mi teď rozhodně prospěje."
McIlroy se netají tím, že hodlá svůj turnajový program, zejména ten ve Spojených státech, postupně omezovat. "Budu hrát dál, ale mých startů bude s přibývajícími lety čím dál méně."
Jeho další oficiální zastávkou bude až červencový Genesis Scottish Open v The Renaissance Clubu, kde se představí přesně týden před startem závěrečného majoru sezóny v Southportu.
Zdroj: Bunkered