Krutý rok Lexi Thompson. Na hřišti i mimo něj

Lexi Thompson

Lexi Thompson má za sebou rok, který si bude pamatovat s převládajícími pocity smutku. Rozporuplný po sportovní stránce a nešťastný po té osobní. Jen málokdy se toho v životě člověka za tak krátkou dobu tolik přihodí.

V podání dvaadvacetileté sympatické Američanky byl divoký už lednový vstup do sezony na Pure Silk Bahamas LPGA Classic. Ve druhém kole tam zahrála fantastických 61 ran, ale ani to ji na vítězství nestačilo. V play off podlehla krajance Brittany Lincicome.

V dubnu se jí pak přihodila jedna z nejkontroverznějších událostí celé uplynulé golfové sezóny. Thompson si skvělou hrou šla v poklidu pro své druhé vítězství na ANA Inspiration v kariéře. Pak ale přišel šok. Když po 12. jamce finálového kola vedla o dvě rány, přišli za ní rozhodčí a oznámili jí, že si musí připočítat čtyři trestné rány.

Důvod? Už v sobotu na 17. jamce špatně umístila svůj míček na greenu. Asi o dva centimetry. Na vše upozornil až v neděli jeden z televizních diváků. Dvě trestné rány byly za špatné umístění míčku, další dvě za podepsání špatného výsledků. Striktní aplikace pravidel ji připravila o vítězství na druhém majoru v kariéře.

Už tady ale Thompson ukázala svou velikost. I přes trest zabojovala a dokázala se na turnaji ještě dostat do play off. V něm sice podlehla Korejce So Yeon Ryu, ale získala si obdiv fanoušků a podporu kolegů. Na základě jejího příběhu z ANA Inspiration pak byla upravena pravidla, aby k takovýmto "krádežím" již v budoucnu nedocházelo.

V květnu pak Lexi vyhrála první turnaj v sezóně a celkově osmý v kariéře, když triumfovala na Kingsmill Championship. Za měsíc ale přišel další zvrat, když její manažer Bobby Kreusler médiím potvrdil, že matka Judy Thompson podstupuje léčbu rakoviny dělohy.

"Byla to zničující zpráva pro celou rodinu," řekl manažer pro Golfweek. Vyšlo zároveň najevo, že Judy začala cítit příznaky právě na Kingsmill Championship, kde svou dceru doprovázela.

Pak Thompson v září podruhé v sezóně vyhrála na Indy Women in Tech Championship na Indianapolis Motor Speedway, kde slavila jako šampionka místních slavných závodů.

Vedle toho v sezóně skončila ještě pětkrát druhá, třikrát až po play off. "Pro mě je skvělé, že se ukazuje, jak se tvrdá práce vyplácí. To je vždy ten nejlepší pocit," řekla v Indianapolis, kde už se zase smála na celé kolo.

Jenže poté se rok Lexi Thompson zase obrátil k horšímu. K o hodně horšímu. Jen o dva týdny později jí zemřela milovaná babička.

"Budou mi chybět tvá přání štěstí a spousta lásky ve vzkazech, které jsi mi posílala před a po kolech, malování nehtů, nebo jen sezení na terase na čerstvém vzduchu," napsala Lexi na Instagramu, než poděkovala fanouškům a na nějaký čas opustila sociální sítě, aby našla klid.

Oproti tomu je neproměnění kratičkého puttu na poslední jamce finálového kola závěrečném turnaji sezóny CME Group Tour Championship jako prkotina. Lexi skončila druhá o ránu.

Jako malá náplast pro Lexi se může jevit aspoň vítězství v Race to CME Globe a titul pro celkově nejlepší hráčku sezony. Konec dobrý, všechno dobré, se ale v jejím případě úplně říct nedá.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení