Thomas nechal vyvést hrubého diváka. Teď lituje

Justin Thomas

Justin Thomas vyhrál v neděli svůj osmý turnaj PGA Tour v kariéře, ale jeho vítězství v play off nad Lukem Listem nebylo to jediné, o čem fanoušci a příznivci golfu po jeho triumfu diskutovali.

Loňský Hráč roku PGA Tour, který se v poslední době několikrát zmínil také o "nepřijatelném" chování diváků navštěvujících turnaje, inicioval na Honda Classic vyvedení jednoho fanouška z areálu. Ten si na Thomase zasedl a velmi hlasitě na něj pořvával (po švihu) za jeho nepovedené rány.

"Doufám, že ti to spadlo do vody," slyšel Thomas od diváka za provazy, když odcházel z 16. odpaliště. Mikrofony pak zachytily, jak Thomas kvůli tomu fanouška konfrontoval a požádal, zdali by nemohl být vyveden ze hřiště.

"Kdo to řekl. To jste byl vy? Užijte si den, tady jste skončil," řekl pak Thomas fanouškovi. "Řekl jsem si OK, už toho mám dost. Otočil jsem se na něj, ale on mlčel, když jsem ho poznal. Takže musel odejít ze hřiště o pár jamek dřív," popsal pak pozdější vítěz incident.

"Netoužím někoho vyhnat, jenom proto, že bych to chtěl jen tak, ale bylo to tak nevhodné. Jsme tam a snažíme se vyhrát turnaj. Jenom proto, že stojíte za provazy, neznamená, že můžete křičet," uvedl Thomas.

"Nestarám se o to, jestli někoho nemám rád. Nikomu nepřeju takové věci, ale teď jsem cítil, že už to bylo nepřijatelné, a tak musel jít domů," vysvětloval Thomas, proč chtěl, aby fanoušek opustil hřiště.

V pondělí už ale čtyřiadvacetiletý šampion volil na Twitteru smířlivější tón. Když se mu dostalo mnoha ohlasů od těch, kteří si nemysleli, že dotyčný fanoušek svým pořváváním překročil hranici, omluvil se Thomas každému, koho svým jednáním urazil.

Připustil, že se cítil špatně poté, co kvůli němu musel být fanoušek vyveden a že o tom hodně přemýšlel. Přál by si, aby to celé dopadlo jinak, přesto si stál za tím, že divákovy výkřiky byly "naprosto zbytečné".

Poděkoval také fanouškům, kteří navštěvují nebo každý týden pravidelně sledují turnaje PGA Tour i s tím vědomím, že ho incident stál přízeň u spousty z nich. Možná i proto, jak byl turnaj i ze strany fanoušků v závěru vyhrocený, uklouzlo Thomasovi po vítězném puttu do televize i nějaké to jadrnější slovo.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení