PGA Tour připouští, že má problém s alkoholem

Fanoušek na PGA Tour

Chování fanoušků na turnajích se v posledních týdnech stává pro PGA Tour horkým tématem, zejména po několika excesech pod vlivem alkoholu. Komisionář Jay Monahan připustil, že alkohol na turnajích je téma, které PGA Tour aktuálně monitoruje.

Snaha otevřít so co nejvíce fanouškům a přilákat je na turnaje v co největším počtu má i svou odvrácenou stranu. V poslední době přibývá excesů, kterých se lidé za provazy dopouštějí pod vlivem alkoholu, a na které si hráči stěžují. Naposledy Rory McIlroy.

Že si mnozí zámořští golfoví fanoušci zrovna nepotrpí na etiketu, je dlouhodobě známá věc. Známe ji z Ryder Cupů, ale také z turnajů, kde dokáží fanoušci sice na jednu stranu vytvořit fantastickou atmosféru, zároveň však tropit šílenosti. Příkladem budiž Waste Management Phoenix Open.

Místní specifické prostředí však začíná prorůstat i na další turnaje. Současná politika PGA Tour je ukončit na nich prodej alkoholu zhruba hodinu před koncem kola, což většinou znamená okolo páté odpoledne.

"Když máte lidi, kteří se nechovají správně proto, že v sobě mají příliš mnoho alkoholu, pak souhlasím s Rorym," uvedl Monahan, který reagoval na McIlroye tvrdícího, že by se měl prodej alkoholu na turnajích omezit jen na pivo.

Konfliktů přibývá

V poslední době fanoušci totiž stále více konzumují míchané drinky s tvrdým alkoholem, a pak hráčům či jejich doprovodu sprostě nadávají. "V případech, kdy lidé dělají hráčům hru nepříjemnou kvůli alkoholu, měl by být jeho prodej omezen," řekl Monahan.

Problém to začal být v momentě, kdy se opilí fanoušci začali dostávat do konfliktu s hráči. Souvisí to samozřejmě také s návratem Tigera Woodse, po němž je o návštěvu turnajů mnohem větší zájem. Stále hlasitější vokální projevy fanoušků se stávají normou.

Na Genesis Open, kde Woods startoval, nechal jednoho fanouška vyvést Justin Thomas. Řval na něj, ať svou ránu zahraje do bunkeru.

"Věřím, že v takových případech hráči osloví naše pracovníky ostrahy, kteří situaci vyřeší."

Monahan nicméně uvedl, že podobné invektivy by měli hráči přecházet. "Takové výkřiky, jako ´dej to do bunkeru´, musí hráči akceptovat. Je součást jakéhokoliv sportu, že se do vás lidé opírají. Na druhou stranu by to nemělo zasahovat do situací, kdy hráči hrají," dodal Monahan.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení