Spilková se těší na major, Váňová bojuje se zdravím

Klára Spilková

S děleným 40. místem odjela Klára Spilková z Lacoste Ladies Open de France. Nikoliv však domů, ale jen v rámci Francie na poslední major sezóny Evian Championship, který si po menším informačním šumu nakonec přeci jen zahraje.

Původně to vypadalo, že pátý major sezóny si zahraje také prvních pět hráček Order Of Merit Ladies European Tour. Klára Spilková si však po Open de France pohoršila právě z pátého na sedmé místo sezónního pořadí. V Evianu si ale nakonec zahraje. Jak to?

"Nakonec se pořadí pro Evian Championship uzavíralo ještě před Lacoste Ladies Open de France," uvedla Spilková v tiskové zprávě. A tak se může těšit, že dostala letos ještě jednu šanci zahrát si major, v této sezóně čtvrtý z pěti a čtvrtý za sebou.

Spilková se také vrátila ke svým výkonům v minulém týdnu, kdy hrála poprvé po měsíční pauze způsobené dírou v kalendáři LET.

"Na Golf du Médoc to bylo moc fajn rozehrání. Přece jen jsem měla delší turnajovou pauzu a nikdy nevíte, jak na tom budete. Trénovat je jedna věc, ale turnaj je něco úplně jiného," uvedla členka globálního týmu KPMG, která zahrála celkově +1 (75-67-72-71).

Klára Spilková - Foto: Tristan Jones

"První kolo jsem proputtovala, nic jiného v tom nebylo. Druhé kolo se povedlo podstatně lépe. Hlavní bylo projít cutem a absolvovat další dvě víkendová kola," dodala Klára Spilková, která celý turnaj nezahrála horší skóre než bogey.

Do dějiště Evian Championship, svého oblíbeného turnaje, který sledovala na místě už jako juniorka, zamířila Klára Spilková ještě v neděli večer. Na pondělí chystala první cvičné kolo, ve středu ji čeká Pro-Am a od čtvrtka ostrý start.

Další česká hráčka na Open de France Šideri Váňová, neprošla po dvou kolech se skóre 18 cutem. Po turnaji si na svém oficiálním FB profilu postěžovala, jak moc ji momentálně trápí zdravotní komplikace.

Šideri Váňová - Foto: Ladislav Adámek

"Bohužel Lacoste Open nedopadlo podle mých očekávání. Tato sezóna, je pro mě opravdu náročná. Fyzicky, psychicky a i zdravotně. Komplikace před turnajem spojené s bolestí zad mě nepřivedly do herní pohody a hned se to podepsalo na mé hře," svěřila se druhá Češka na LET.

První kolo přitom zahrála o dvě rány lépe než Spilková, ve druhém kole dokonce po skvělé první devítce mířila také do víkendových kol.

"Bohužel jenom golfový pohyb mi způsobuje bolesti. Jednou jsem v pohodě, podruhé necítím nohu, jak mi ploténka tlačí na nervy," popsala Váňová, proč cutem nakonec neprošla.

"Přesto, jediné co mě v tuto chvíli trápí, je můj zdravotní stav. Mám před sebou pár důležitých turnajů a zdraví je pro mě základ. Je to nepříjemná situace a snažíme se jí řešit, abych byla schopna sezónu dohrát. Nyní mě čeká pár dní regenerace a v sobotu odjezd na další turnaj," dodala.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení