Nestárnoucí Langer zvítězil i doma, má co slavit

Bernhard Langer

Bernhard Langer opět dokázal, že minimálně golfově nestárne. Na veteránské PGA Tour Champions si 61letý Němec v neděli připsal už 39. titul, když jasně ovládl Oasis Championship. Po oslavě šedesátých narozenin se z turnajového vítězství raduje už popáté...

Naposledy uspěl v polovině loňského října na SAS Championship, o měsíc později pak už popáté ovládl celoroční žebříček Schwab Cup. Tentokrát to přitom neměl na domácí oslavu daleko, bydlí totiž deset minut jízdy od The Old Course v Broken Sound, kde se tentokrát hrálo.

A opět se v neděli hrálo spíše o druhé místo než o celkové vítězství. Pro to si totiž jasně došel rundou za 65 ran (-7) Langer, který s celkovým skóre -19 vyhrál o pět ran před druhým Marcem Dawsonem.

Langer díky vítězství stáhl ztrátu na rekord Haleho Irwina v počtu triumfů na okruhu na šest, přeci jen ho ale v jedné statistice překonal. Díky šeku na 255 000 dolarů se před Irwina dostal v kariérním finančním žebříčku. Na PGA Tour Champions si vydělal už neuvěřitelných 27 196 504 dolarů!

V přepočtu tedy více jak 620 milionů korun...

"Je zde spousta věcí, které je potřeba oslavit... Hodně pro mě znamená vyhrát před domácím publikem, rodinou a přáteli. Vyhrát doma je vždy výjimečné, o tom není pochyb. Ještě výjimečnější je, že jsem poprvé vyhrál s dcerou Jackie, která pro mě kedila teprve třikrát," řekl Langer.

Langer si tak velmi brzy připsal první vítězství v roce 2019 a už začátkem února tak prodloužil svůj vlastní rekord v počtu sezon minimálně s jedním triumfem. Nyní jich už společně napočítáme třináct.

"Klíčem k úspěchu je spousta věcí. Musíte být zdraví, jinak nemůžete hrát. A hodně kluků v mém věku 61 let už prostě zdravá není. Mají tyhle nebo tamty operace, náhrady v kolenou nebo kyčlích nebo cokoliv jiného. Já ale mám štěstí, že se mi velké operace od té s palcem v roce 2011 vyhýbají, a to je klíčové," přiznává Langer.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení