Friesz si na Gecku připsal další TOP 10, Lieser zahrál jamku za 9

Ján Friesz

Povedený začátek zimní přípravy ve Španělsku prožívá slovenský golfový talent Ján Friesz. V tomto týdnu si připsal už druhé umístění v TOP 10 na Gecko Tour, když v La Quintě obsadil dělenou 6. příčku.

Samozřejmě, v zimě jde hlavně o to se kvalitně připravit na další sezonu, ve které se Friesz znovu pokusí stát prvním slovenským hráčem, který udělá cut na Challenge Tour, ale proč k tomu nepřidat i dobré výsledky?

Od toho tu právě série Gecko Tour je a Friesz po sezoně nezastíral, že si na ní chce přivyknout tomu, končit v turnajích co nejvýše.

"Budu hrát co nejvíce turnajů na Gecko Tour, abych nevypadl z turnajového rytmu a i se snad učil umísťovat na turnajích stále výš a výš," řekl nám Friesz po milionovém turnaji na Zbraslavi.

A to se mu zatím daří.

Začátkem tohoto týdne skončil dělený čtvrtý v Marbelle, kde se kvůli nepřízni počasí hrálo jen na jedno kolo, a nyní skončil jen o dvě místa hůře už na klasicky dvoukolovém turnaji v La Quintě.

K prvnímu kolu, které došel v paru, přidal v pátek kolo za +1, když zahrál tři birdie a čtyři bogey. O šestou příčku se podělil s dalšími deseti hráči.

Ještě lépe než Friesz měl turnaj rozehraný Ondřej Lieser, který byl po úvodním dni jednu ránu pod par. V kole druhém ho ale doslova popravil čtyřpar páté jamky, na který potřeboval devět ran.

Hlavně kvůli tomu došel za +8 a s celkovými sedmi ranami nad par obsadil dělenou 27. příčku. Vyhrál Švéd Frederik From (-9).

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení