Friesz opět začal na Gecku skvěle, v závěru ale ztrácel

Ján Friesz

Senzační vstup do dalšího turnaje zimní Gecko Tour prožil v pondělí slovenský profesionál Ján Friesz. Ten byl v Lauro Golf Clubu po jedenácti jamkách už čtyři rány pod par a byl na samé špici leaderboardu, v závěru kola si však o tři rány pohoršil.

Přesto mu patří před úterním druhým a zároveň finálovým kolem dělená šestá příčka, když se skóre -1 ztrácí na hráče na děleném čtvrtém místě jedinou ránu. Ve vedení je s náskokem tří ran trojice golfistů.

Friesz, který si už v tomto ročníku Gecko Tour připsal dvě TOP 10 a od třetího ho dělila jediná rána, začal parem na jedničce a berdíkem na dvojce. Další dvě birdie přidal hráč Relmostu na jamkách 6 a 7 a rychle byl tři rány pod par.

Když pak upsal na jedenáctce další ránu, zdálo se, že by dokonce mohl přenocovat na vedoucí příčce. V závěru kola se však do jeho hry přeci jen nějaké chyby vloudily.

První přišla na třináctce, druhá na čtrnáctce a třetí bogey v rozmezí čtyř jamek si připsal na jamce šestnáct.

Pak si sice ještě připsal své páté birdie dne na předposlední sedmnáctce, s kolem se však rozloučil čtvrtým bogey na závěrečných šesti jamkách a bylo z toho celkových 71 ran (-1).

Na turnaji startuje i další profík ze slovenské PGA Peter Valášek, který je se čtyřmi ranami nad par dělený jednadvacátý. Jediný český profesionál na turnaji Jan Mergl zahrál úvodní osmnáctku za plus sedm (T35).

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.