Friesz jede! Znovu zahrál pod par a útočí na další TOP 10

Ján Friesz

Do posledního turnaje v roce 2016 vstoupil slovenský profesionál Ján Friesz tak, jak je u něho v posledních týdnech zvykem - parádně. Po prvním kole v Torrequebrada Golf Clubu je se skóre -1 dělený šestý.

Friesz má v druhé polovině roku skvělou formu, kterou nyní potvrzuje ve Španělsku. Tam se jako řada dalších golfistů připravuje na další sezonu a v rámci přípravy hraje také Gecko Tour.

Daří se mu skvěle. V rámci dvoudenních turnajů si připsal už tři umístění v elitní desítce a čtvrté mu uteklo o jedinou ránu. Možná na něj ale hráč Relmostu reprezentující slovenskou PGA dosáhne už v pátek.

V Torrequebradě to má rozehrané skvěle, i když v úvodu prvního kola spíše ztrácel. Třikrát zahrál bogey (2, 6, 10), na která ale zareagoval dvakrát berdíkem (3, 7) a ve třetím případě dokonce eaglem na třináctce.

Díky němu se dostal pod par a po třetím birdie dne na čtrnáctce byl dokonce už na skóre -2. Pak ale zahrál ještě jedno bogey na patnáctce a kolo tak dohrál za mínus jedna.

Další TOP 10 je přitom hodně blízko. Hráči na děleném desátém místě jsou po úvodní osmnáctce na skóre +2, což je rozdíl tří ran. Stejný odstup pak má Friesz také na trojici hráčů, které po prvním kole dělí vedení.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení