Watson se viru zika nebojí. Účastí na OH naplní manželčin sen

Bubba Watson

Zatímco jiné velké hvězdy se z různých důvodů z olympijských her odhlašují, Bubba Watson naopak cestu do Ria netrpělivě vyhlíží. Dvojnásobný vítěz Masters tím chce naplnit nejen vlastní sen, ale také dávnou touhu své manželky.

“Nemohu se dočkat. Moje žena hrála basketbal, ale když měla jednou šanci dostat se do týmu, kvůli poraněnému kolenu jí olympiáda utekla,” prohlásil natěšený Watson.

Američan tak už dopředu tvrdí, že cestu do Ria bojkotovat nebude. Nezastaví ho nabitý kalendář jako Adama Scotta, Louise Oosthuizena nebo Charla Schwartzela. Kvůli němu si prý odpočinul zkraje roku. A jelikož s manželkou nemohou mít děti, nebojí se ani nákazy virem zika.

Slavnostní zahájení olympiády ale Watson nestihne. Týden před brazilským turnajem bude hrát v Connecticutu Travelers Championship, kde obhajuje titul. A páteční druhé kolo se kryje právě se startem her.

“Koukal jsem na to a není žádná šance, že bych stihl let, kterým bych tam mohl letět a zase se vrátit zpět,” vysvětlil.

Na samotný turnaj už ale v Riu bude a těší se nejen na golf pod olympijskými kruhy, ale plánuje také setkání se jinými sportovci. “Půjdu na sporty, které jsem vždycky chtěl vidět,” přibližuje srpnový program.

Vstupenky na jednotlivé akce shání i dalším lidem z okolí. “Můj caddy a manažer se nedostanou na místa, kam mám přístup já jako sportovec, tudíž jsem musel koupit lístky a budu sedět na tribuně jako každý jiný,” konstatoval Watson, jenž bude patřit k hlavním hvězdám turnaje.

Golf se na olympiádu vrátí po 112 letech. V Riu si zahraje 60 nejlepších mužů (a stejný počet žen) z redukovaného žebříčku. Za jednu zemi smí startovat maximálně čtyři nejlepší hráči.

Watson je v současnosti třetím Američanem za Jordanem Spiethem a vítězem US Open Dustinem Johnsonem. O jedno místo za ním je Rickie Fowler. Dalšímu konkurentovi Patricku Reedovi ale patří až třináctá pozice.

I proto Watson věří, že ho cesta do Brazílie nemine. “Dva lidi to budou mít hodně složité, aby mě předehnali a vyřadili z nominace,” tvrdí aktuálně pátý hráč světa.

Mužský turnaj začíná 11. a končí 14. srpna.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení