Solidární Bubba. Obětem povodní věnuje přes šest milionů

Bubba Watson

Je to katastrofa, která změnila kalendář PGA Tour. Povodeň v Západní Virginii donutila organizátory zrušit turnaj The Greenbrier Classic. Zároveň mobilizovala hráče k pomoci postižené oblasti. S nejnovějším darem přišel Bubba Watson. Ten nyní nabídl, že obětem věnuje přes 6 milionů korun.

Ta zpráva zasáhla minulý týden nejen golfový svět. Ničivá povodeň pustošila městečko White Sulphur Springs v Západní Virginii. Brala, co jí stálo v cestě. Domy, auta a nevyhnula se ani golfovému resortu Greenbrier, na němž se měl v červenci odehrát turnaj PGA Tour.

“Modlíme se za Greenbrier a okolí. Jsme bezmocní a stále prší! Nikdy jsem neviděl, aby takhle pršelo,” poznamenal tehdy Bubba Watson. “Je to tragédie. Tihle lidé, které tu vidím každý den v hotelu, pracovat na golfovém hřišti, najednou nemají vůbec nic,” dodal později. 

Právě Watson a jeho žena Angie se teď rozhodli obětem přírodní katastrofy finanční pomoci. Postiženým věnují 250 tisíc dolarů (v přepočtu asi 6 a čtvrt milionu korun).

“Můžeme garantovat, že je dáme místní organizaci Neighbours Loving Neighbours a kostelům. Protože kostely jsou komunitou, jež zná rodiny, které je potřebují,” upřesnil šestý hráč světa, kam přesně peníze půjdou.

Sám Watson se pak plánuje do odklízení škod zapojit i fyzicky. “Je to poprvé, co jsem byl u takové devastace v místě, kde žiji. Budu tam v neděli, ušpiním si ruce a budu se snažit pomoct, co to jen půjde,” plánuje.

Jeho angažovanost už vybudila i další hráče. Poté, co viděli jeho záběry na sociálních sítích, nabízejí postižené oblasti materiální pomoc.

“Nemluví o tom, že vypíší šek. Ptají se, co mohou koupit a poslat. Jestli potřebujeme vodu, nebo oblečení. Takže se snažíme dostat do rodin a přijít na to, co je třeba,” vysvětlil Watson.

Co už zachránit nepůjde, je samotný turnaj The Greenbrier Classic, který se měl na hřišti konat od 7. do 10. července. Organizátoři ho s ohledem na místní obyvatele zrušili.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení