Hell Boye Cafourka bodla včela a nedal cut, Valášek ano

Cafourek včela

Chtěl se s letošní Challenge Tour rozloučit minimálně cutem, příroda ale chtěla jinak. Jana Cafourka před 2. kolem Challenge de Espaňa bodla na chippingu včela a s nateklou rukou nezahrál podle svých představ. To Slovák Peter Valášek ano a dal svůj letošní druhý cut!

Cafourek, který už dal letos na Challenge Tour tři cuty, to měl ve Španělsku rozehrané velmi dobře. Po prvním kole byl jednu ránu pod par a kdyby v tom druhém svůj čtvrteční výkon zopakoval, zahrál by si v Urturi i o víkendu. Nebylo mu ale přáno.

Dopoledne na drivingu ho totiž bodla včela do levé ruky, která okamžitě natekla. A i když se snažil vše do začátku svého kola vyřešit, nepovedlo se. A s nepříjemně napuchlou rukou následně ztrácel na hřišti ránu za ranou.

Po dvou bogey na úvodních dvou jamkách sice přišlo birdie na trojce, ale veškeré naděje následně spláchlo triple bogey na čtyřparové čtyřce. Další dvě bogey na jamkách 5 a 7 jen podtrhly páteční Cafourkovu mizérii.

Poté si sice připsal druhé birdie dne na osmičce, ale další ztráty přinesly jamky 11 (bogey), 14 (double bogey) a 15 (opět bogey). Vypadalo to, že Cafourek nestlačí své skóre pod 80, pak ale zahrál eagle na závěrečné osmnáctce a bylo z toho alespoň 79 ran (+7).

S celkovými šesti ranami nad par si pohoršil o 59 míst na konečné dělené 120. místo. Ještě o devět příček hůře dohrál se skóre +14 Daniel Suchan.

Kdo naopak může slavit, to je Peter Valášek. Ten letos jako první slovenský hráč v historii dal cut na Challenge Tour, když uspěl na pražské Zbraslavi na Prague Golf Challenge. To samé nyní zopakoval resortu Izky Golf.

Po prvním kole byl sice jednu ránu nad par, v tom druhém se ale nastartoval eaglem na dvanáctce, na který navázal berdíkem na 13. jamce. Následně sice ztratil ránu na sedmnáctce, ale birdie na jedničce ho znovu vrátil o na výsledek -3 v kole a -2 v turnaji.

Závěrečných osm jamek zahrál v paru a může se těšit z druhého cutu na Challenge Tour v kariéře. O víkendu si tak bude moci vylepšit své maximum, na Zbraslavi skončil na dělené 54. příčce.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení