Cafourek (-3) je na úvod osmý, ostatní Češi ztrácejí

Jan Cafourek

První soutěžní kolo v novém roce se Janu Cafourkovi povedlo. Na úvod marockého turnaje Open Prestigia 2018 se dostal tři rány pod par, což po prvním kole stačí na dělené osmé místo. Ostatním Čechům ve startovním poli se v neděli tolik nedařilo a čeká je boj o cut.

Cafourek se po lednové přípravě v Dubaji rozhodl vstoupit do sezony v Maroku na turnaji Pro Golf Tour a první kolo zvládl na výbornou. Na podle výsledků výrazně lehčím hřišti Prestigia Tony Jacklin začal skvěle berdíkem hned na první jamce a v pozitivním duchu pokračoval i nadále.

Druhé birdie přidal na čtyřce, další na osmičce, a když zaskóroval také na třinácté jamce, byl už čtyři rány pod parem hřiště.

V závěru kola však zachyboval, na sedmnáctce si připsal jediné bogey dne a bylo z toho skóre 68 ran, tedy mínus tři.

Hráč Relmostu tak na úvod turnaje využil lehčího hřiště, když z nejlepších 27 nedělních výsledků jich pětadvacet zahráli hráči na osmnáctce Tonyho Jacklina. Druhé hřiště Palmeraie je výrazně těžší, což si v prvním kole připomněl také Stanislav Matuš.

Ten po nepříjemném zranění z konce minulého roku také vstupuje v Maroku do nové sezony, kterou většinově stráví na Challenge Tour. V dešti a nepříjemném větru ale dokázal dojít v paru (4 birdie, 2 bogey a double bogey) a drží dělenou 28. příčku.

Stejně je na tom po úvodní rundě také Michal Pospíšil, který však hrál na hřišti Tony Jacklin. Cyril Suk (+1, T44) pak hrál stejně jako Martin Příhoda (+2, T61) na Palmeraie, v pondělí je čeká boj o cut pro 40 nejlepších.

Ten už se nebude týkat Daniela Suchana, který v druhé polovině prvního kola odstoupil, když svou první devítku zahrál za +4. Ve vedení jsou Němec Jonas Kolbing s Francouzem Antoinem Schwartzem, kteří se dostali osm ran pod par hřiště Tonyho Jacklina.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení