McIlroy navázal na loňské krachy. Přesto získal sebevědomí

Rory McIlroy

Čtvrté místo v takové konkurenci není vyloženě propadák. Ale Rory McIlroy dal na Havaji přeci jen vzpomenout na krachy, kterých se loni v závěrečných kolech dopouštěl, pokud šel v posledním flightu. I na Sentry Tournament of Champions z takové pozice nezvítězil.

McIlroy přeci jen loni v Bay Hill aspoň jednou vyhrál, ale celkem šestkrát během roku 2018 nezvládl situaci, když byl v neděli odpoledne na druhé devítce v boji o vítězství.

"Je skvělé, že jsem opět v závěrečném flightu. Hlavně kvůli tomu, že jsem v nich minulém roce nehrál tak dobře, jak bych si představoval. Je super, že jsem se tak znovu dostal do hry o titul a alespoň uvidím, jestli jsem se z minulého roku v něčem poučil," řekl před finálovým kolem McIlroy.

Zdá se, že nepoučil. To samé se mu stalo o víkendu na Plantation Course, kde všichni skórovali o sto šest, zatímco on se trápil. V neděli zahrál 72 ran (-1), o tři rány své nejhorší kolo na turnaji, když druhou devítku šel za +1 s jedním bogey. Místo boje o titul bral dělené čtvrté místo.

"Pojedu domů zamyslet se nad tím, co bylo dobré a co možná už tolik ne. Budu pracovat na několika věcech a vrátím se poučen trochu více o své hře," řekl McIlroy po turnaji, na kterém startoval v rámci upřednostnění PGA Tour před Evropou poprvé v kariéře, ačkoliv to právo měl mnohokrát.

V neděli bojoval především se svým putterem. Na greenech proměnil pouze putty dlouhé v součtu 9,45 metrů a ve statistice puttování si připsal 1,417 rány na kolo. Oproti tomu se svým driverem v ruce byl solidní.

"Driver mi fungoval opravdu dobře. Míčky létaly skvěle. Ukázal jsem trochu víc všestrannosti ve své hře. Trefoval jsem různé rány. Zleva doprava, zprava doleva, od vysokých po nízké. Při některých jsem se ale necítil tak pohodlně jako loni," popisoval.

"Celkově to však byl pozitivní týden, i když si přeji, abych v něm hrál trochu lépe," připustil na závěr McIlroy, který se před turnajem opět vyjádřil o European Tour jako o prostředí, kde pro něj není dostatečně velká konkurence. I proto bude letos na PGA Tour bedlivě sledován.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení