Tohle jsou trapné výmluvy, reaguje Koepka na DeChambeaua

Brooks Koepka

Nejen v profesionálním golfu jsou hráči, kteří se pohybují na škále od velmi rychlých, až po ty záměrně pomalé. Neříkejte před Brooksem Koepkou, že patříte k těm druhým. To byste si od něj vyslechli pár nelichotivých poznámek jako Bryson DeChambeau.

Obě americké hvězdy spolu tento týden hrají na historicky první akci European Tour v Saúdské Arábii. Zatímco Koepka minulý týden odpočíval na Maledivách, kde se mimo jiné vyfotil v tangách, DeChambeau vyhrál předchozí turnaj European Tour v Dubaji. Společně s trofejí si ale odvezl také spoustu kritiky za svou pomalou hru.

Tu v celé nahotě odhalilo video, které na sociální sítě pověsila European Tour. Původně mělo diváky vtáhnout do podivné rutiny, se kterou se DeChambeau připravuje ke svým ranám. V konečném důsledku však především poukázalo na to, jak je Američan pomalý.

"Nerozumím tomu, jak někomu může trvat odehrát míček minutu a patnáct vteřin. Není to tak těžké," reagoval Koepka na video pro Golf Monthly. "Je to vždycky o výběru mezi dvěma holemi. S jednou můžete být moc krátký, s druhou příliš dlouhý," povídala světová dvojka.

"Tohle mě vždycky může naštvat, speciálně u dlouhých hráčů. Protože máte před sebou dva jiné, nebo aspoň jednoho, kteří už svou ránu odehráli. Takže máte čas si udělat všechny kalkulace. Svoje čísla už máte dávno mít," použil Koepka neprůstřelný argument.

Na video se ptali novináři na předturnajové tiskové konferenci v Saúdské Arábii i samotného DeChambeaua. Ten odpověděl, že si uvědomuje, že není zrovna nejrychlejší, ale že jen využívá prostoru v pravidlech.

"Lidé si neuvědomují, jak je to složité. Pokud s tím má někdo problém, rozumím mu, ale hrajeme o svá živobytí. Pokud chceme divákům předvést to nejlepší, je tohle součástí procesu. Nebo je to přinejmenším součástí mého procesu," uvedl.

Koepka, který tento i jiné týdny hraje také o své živobytí, ale kvůli tomu počítat hustotu vzduch a další podivné veličiny nezačne. "Pokud je klidný den, neexistují žádné výmluvy. Hráči už jsou beztak dost pomalí a tohle už je trochu trapné," vzkázal DeChambeauovi.

"Nechápu, proč jsou některé věci vyžadovány a jiné už tak ne," narážel Koepka na všeobecně velkou toleranci na turnajích k pomalé hře.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení