Prohra v Riviéře mě bude trápit do konce života, tuší Thomas

Justin Thomas

Jsou porážky, které prostě bolí více než ty ostatní. Jednou takovou utrpěl v neděli Justin Thomas na Genesis Open. Přestože měl vše ve svých rukou, závěr bláznivého turnaje v Riviera CC nezvládl a prohrál o ránu s J.B. Holmesem. Pořád to přitom nemůže dostat z hlavy.

Neulehčuje mu ani fakt, že je s Holmesem dlouholetý kamarád. Thomas se pak nevymlouvá ani na nepříjemné podmínky a počasí, kvůli kterým byl program turnaje výrazně zpožděn. Všichni to totiž měli stejné.

A on prohrál.

Po třetím kole, jehož většinu odehrál v neděli dopoledne, měl náskok čtyř ran. Jenže stačilo pět jamek kola finálového a náskok byl fuč. Ve finále zahrál dva trojputty, jeden čtyřputt a na konci mu chyběla jediná rána.

"Bude mě to trápit do konce života, stoprocentně bude. Jsou to turnaje, které jsem nevyhrál ve své nováčkovské sezoně a pořád mě to trápí. A Genesis Open bylo ještě horší, takže jsem si jistý, že mě to trápit bude," přiznává otevřeně čtvrtý hráč světa.

Ten skončil těsně pod vrcholem potřetí ve své kariéře na PGA Tour. Jeden z předchozích dvou případů se pak stal loni na WGC-Mexico Championship, kde nestačil pouze na Phila Mickelsona.

Ano, tedy na turnaji, který se hraje v tomto týdnu.

Sám Thomas doufá, že ho to v tomto týdnu v Mexiku nijak neovlivní: "Mám pocit, že vím, co jsem dělal. Prostě jsem nedával putty a dělal chyby, které jsem v minulosti nedělal, když jsem byl ve vedení."

"Není to o tom, že bych ve čtvrtek přišel na první týčko a byl jsem naštvaný z toho, že jsem v neděli nevyhrál. Ale je to tak, že až budu někdy v letadle nebo jen tak sedět doma, tak mě to bude vždycky štvát," dodal.

V prvních dvou kolech v Club de Golf Chapultepec půjde Thomas v jednom flightu se svým loňským přemožitelem Philem Mickelsonem a Dustinem Johnsonem. Jak se bude dařit nejen jim sledujte v přímých přenosech na stanici Golf Channel.

Ve čtvrtek a pátek od 20:00, o víkendu už od 18:00.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení