Už žádné stopky? Hráče čekají před Czech Masters prázdniny

Shot Clock Masters

Letní prázdniny letos nebudou mít pouze školáci, ale také většina hráčů na European Tour. Z kalendáře totiž definitivně vypadl rakouský turnaj Shot Clock Masters, což vytvořilo před D+D REAL Czech Masters výraznou pauzu, dlouhou pro většinu hráčů více než měsíc.

Šestý ročník jediného turnaje European Tour v Česku se bude letos na Albatrossu konat v termínu od 15. do 18. srpna. Posledním turnajem s dotací nižší než sedm milionů dolarů pak bude koncem června španělské Andalucia Valderrama Masters, jehož hostitelem je Sergio Garcia.  

Poté přijdou v úvodních dvou červencových týdnech na řadu akce Rolex Series. Nejprve Dubai Duty Free Irish Open v Lahinch GC a poté ASI Scottish Open v The Renaissance Clubu, které je generálkou na The Open.

To letos zavítá na hřiště Royal Portrush GC, kde se bude hrát od 18. do 21. července. A hned v dalším týdnu se uskuteční v zámoří WGC-FedEx St. Jude Invitational, který je také součástí kalendáře European Tour.

Jenže stejně jako na The Open se ani na něj nedostane většina stabilních hráčů evropské série, ti s vyššími kategoriemi pak mohou mít problém i na sedmimilionových akcích Rolex Series, především pak ve Skotsku.

Po turnaji FedEx St. Jude Invitational je navíc před Czech Masters nově v kalendáři European Tour dvoutýdenní pauza, protože se na poslední chvíli nepodařilo zajistit konání rakouského podniku v Atzenbrugg.

Ten možná doplatil na změny v celosvětovém golfovém kalendáři, když se měl přesunout ze svého od roku 2012 tradičního červnového termínu do začátku srpna. Podle našich informací byl problém nejen v absenci hlavních partnerů, ale také v negativním postoji hřiště Diamond CC.

V loňské sezoně se přitom turnaj konal premiérově jako revoluční Shot Clock Masters, kde byla hráčům stopována každá rána, na kterou měli 40, respektive v některých případech 50 vteřin.

Letos už ale hráči pod podobným stresem nebudou a je otázkou, zda se tento formát někdy vrátí. A pod časovým tlakem nebudou ani co se týče příletu na Czech Masters, jehož hlavní hvězdou bude Ernie Els.

Budou jim totiž končit "prázdniny".

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení