Nejprve on, pak Tiger. Vítěz Grabmasters si neděli užíval

Václav Lébl jr.

Na neděli 14. dubna 2019 Václav Lébl jr. asi nikdy nezapomene. Do zeleného saka se ten den totiž neoblékl pouze on, jako šampion Grabmasters, ale o pár hodin později také Tiger Woods.

Lébl musel nejprve v neděli zvládnout skoro rodinný souboj, když na Grabštejně ve finálovém flightu bojoval o celkové vítězství se svou přítelkyní Dominikou Burdovou. Před finále vedl o pět ran.

Začal sice gentlemansky, když hned na první jamce zahrál dabláče, ale i tak si svůj náskok neustále udržoval a díky skvělé druhé devítce ho nakonec navýšil na jedenáct ran. Vyhrál zaslouženě.

"Grabmasters je jeden z nejpříjemnějších turnajů, jaké jsem kdy hrál. Nabídl profesionální organizaci díky panu Burdovi, skvěle připravené hřiště a přátelskou atmosféru," zhodnotil akci její vítěz.

Pokud jste si všimli shody jmen, není náhodná. Tomáš Burda, jeden z organizátorů turnaje, je skutečně otcem Dominiky, a třeba tedy jednou i Vaškovým tchánem. To si tedy dovolil docela dost, že?!

Václav Lébl jr. vyhrál Grabmasters 2019 (foto: Ota Mrákota)

Jenže on byl během posledních čtyř dnů uplynulého týdne na Grabštejně skutečně nejlepší. Do turnaje vstoupil skvělou rundou za 69 ran (-3), a i přes "horší" druhé a třetí kolo si vše pojistil nedělním parem.

V neděli odpoledne tak mohl převzít zelené sako z rukou šampiona posledních dvou ročníků, profesionála Ondřeje Liesera. A "doma" mohli navíc slavit ten týden už podruhé, Dominika totiž ovládla středeční nejen v Augustě tradiční Par 3 Contest na místní akademii. 

"Hrál jsem solidní golf. Druhé a třetí kolo mi sice ukázalo místa, která budu muset ve své hře do budoucna zlepšit, ale celkově jsem se svým výsledkem spokojen," přiznal Lébl, který se díky zařazení turnaje do WAGRu v tomto týdnu vrátí do světového amatérského žebříčku.

Pohár i zelené sako předal novému vítěti Ondřej Lieser (foto: Ota Mrákota)

Už v pohodlí klubovny a oblečen do svého prvního zeleného saka pak v neděli večer mohl sledovat, jak si pro to své páté v Augustě kráčí Tiger Woods. Nejen pro něho jeden z golfových idolů.

"Neumím si představit lepší závěr turnaje, než pozorovat Tigera při jeho cestě k zelenému saku, jehož repliku jsem měl možnost chvíli předtím obléknout," nezastírá sílu okamžiku 22letý šampion Grabmasters pro rok 2019 a dodává: "Děkuji všem, co se na turnaji podíleli. Tradice je to krásná, přeji všem mnoho úspěšných ročníků."

Většina účastníků Grabmasters 2019 (foto: Ota Mrákota)

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení