Sedm Češek na LETAS ve Švýcarsku. Pod parem začala jen Váňová

Šideri Váňová

Sedm českých hráček, z toho dvě amatérky, hrají od pátku ve Švýcarsku na početně silně obsazeném turnaji Ladies European Tour Access Series s názvem VP Bank Ladies Open 2019. Pouze Šideri Váňová z nich ale v prvním kole zahrála pod par, když ji se skóre -1 patří dělené 18. místo.

Hlavní zájem Váňové leží tuto sezónu ve Spojených státech, jelikož je členkou Symetra Tour. Tam se jí ale zatím nedaří, navíc se potýká se zraněným zápěstím, které ji omezuje při tréninku. I s tímto handicapem ale odehrála solidní první kolo.

Do něj vstoupila na druhé devítce, ve které si připsala pouze bogey na čtrnáctce. Po obrátce však již nechybovala a naopak si připsala dvě birdie na čtyřce a devítce. Po prvním kole ztrácí na vedení čtyři rány.

Do TOP 50 se po úvodní osmnáctce vešly ještě amatérky Patricie Macková a Gabriela Roberta Vítů a s nimi profesionálka Lucie Hinnerová. Všechny tři jsou na děleném 48 místě za 74 ran (+2).

Kateřina Vlašínová je po prvním kole na děleném 67. místě (+3), Kateřina Krásová na děleném 76. místě (+4) a Eva Koželuhová na děleném 122. místě (+16).

Ve vedení jsou dvě domácí amatérky Klara Wildhaberová a Elena Moosmannová, které zahrály první kolo za 67 ran (-5).

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení