Ztráta pro PGA Championship, přišel o bývalého šampiona

PGA Championship

Před dvěma lety si na PGA Championship připsal zatím největší vítězství kariéry, letos tomu tak ale určitě nebude. Justin Thomas se v pondělí před startem z druhého majoru sezony omluvil. Na vině je zraněné zápěstí, které světovou pětku nechce pustit zpátky na hřiště.

Šestadvacetiletý Američan je jednou z největších hvězd současného golfu. Na PGA Tour si už připsal devět vítězství, kromě PGA Championship vyhrál třeba i Dell Technologies Championship (2017) v rámci play-off FedEx Cupu nebo loni WGC-Bridgestone Invitational.

Letos však na své první vítězství čeká. Nejblíže byl v Rivieře, kde vedl po třetím kole o čtyři rány, ale nakonec prohrál o ránu s kamarádem J.B. Holmesem. Třetí skončil na Turnaji šampionů nebo WM Phoenix Open.

Naposledy startoval více než před měsícem na Masters, kde dělil dvanáctou příčku. Už tehdy ale hrál s bolestmi zápěstí, které si poranil během březnového Honda Classic, když trefil svou holí strom.

Bolesti neodeznívaly, spíše naopak. Těsně před startem se proto odhlásil před dvěma týdny z Wells Fargo Championship, aby se stihl připravit na turnaj v Bethpage. Ale ani to se mu nepodařilo a chybět bude znovu.

"Bohužel se musím odhlásit ze 101. PGA Championship v Bethpage Black, protože mé zápěstí ještě není plně doléčené. Samozřejmě, díky tomu, že jsem bývalý šampion, je pro mě tento turnaj ještě výjimečnější. Konstantně má nejsilnější startovní pole v golfu a já jsem zklamaný z toho, že letos nebude mezi soutěžícími. Jsem však optimistický ohledně svého návratu v budoucnu," vzkázal Thomas.

Ten bude na turnaji kategorie major chybět poprvé od PGA Championship v roce 2015. I bez něho ale bude na co se dívat. Přímé přenosy sledujte od čtvrtka do neděle ve večerních hodinách na Golf Channelu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení