Woods s přítelkyní čelí obvinění, je za tím smrt zaměstnance

Tiger Woods a Erica Herman

V pondělí byl zahájen soudní proces, ve kterém jako obvinění figurují Tiger Woods, jeho přítelkyně Erica Herman a také restaurace The Woods Jupiter. Jde o smrt Nicholase F. Immesbergera, který se opilý zabil v autě. Pracoval přitom právě ve Woodsově restauraci.

A odtamtud 10. prosince 2018 kolem šesté hodiny večer odjel ve svém automobilu Chevrolet Corvette z roku 1999. Na místo, kam směřoval, však nedorazil. Havaroval a na následky svých zranění zemřel.

Následně se ukázalo, že hladina alkoholu v jeho krvi byla trojnásobně vyšší, než povoluje zákon. A na tom měl mít svůj podíl Woods a jeho partnerka, která vede na Floridě jeho restauraci.

V mnoha bodech obvinění (originál ZDE) se píše o tom, že Woods měl několik dní předtím Immesbergerovi sám nalévat. A to i přesto, že věděl, stejně jako Erica Herman, která 24letého muže do restaurace přijala jako barmana, že v minulosti měl problémy se závislostí na alkoholu.

A proto nyní pozůstalí skrze své právní zástupce obviňují oba dva a restauraci z "usmrcení z nedbalosti" (wrongful death). Požadují přitom 15 000 dolarů za újmu plus náhradu škody a s ní spojené náklady.

V obvinění mimo jiné stojí: "Tiger je osobně zodpovědný v této věci, protože se osobně podílel na podávání alkoholu Immesbergerovi."

Podle poškozených navíc bylo zničeno video, které mělo ukazovat, že Immesberger jen tři hodiny před fatální nehodou v restauraci pil. 

"Za jeden z největších problémů považujeme zničení důkazů. Samozřejmě to ukazuje, že někdo ví, že se něco pokazilo a oni chtějí, aby to nebylo v důkazech," cituje zámořský Golf Channel advokáta Spencera Kuvina, který zastupuje Immesbergerovu rodinu.

Sám Woods se k celé situaci vyjádřil v úterý v New Yorku během své tiskové konference pro PGA Championship: "Jsme velmi smutní z toho, že nás Nick opustil. Cítíme s ním i celou jeho rodinou."

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení