Matuš vykročil za dalším cutem. Večer si dá relax u hokeje

Stanislav Matuš

Velice solidně v chladných a větrných podmínkách rozehrál D+D REAL Czech Challenge na Kaskádě Stanislav Matuš. Úvodním kolem v paru, po kterém byl průběžně ve třetí desítce pořadí, si připravil solidní pozici vzhledem k pátečnímu cutu a věří, že ve druhém kole se mu zadaří především na greenech ještě lépe.

Matuš na rozdíl od Zbraslavi už dopředu věděl, že bude druhý turnaj Challenge Tour v sezóně na českém území hrát. Nezažil tak několik hektických dnů nejistoty, jako před dvěma týdny před Prague Golf Challenge, kde požádal pořádající Relmost o kartu až na poslední chvíli.

Se svou kategorií 15 by se nakonec o několik míst nedostal ani do startovního pole na Kaskádu, ale již od Zbraslavi věděl, že pozvánku Relmostu dostane, a tak mohl být tentokrát před startem turnaje v klidu a soustředit se jen na přípravu.

"Hned po Zbraslavi jsme si s Petrem Dědkem sedli a domluvili jsme se na kartě už tam, takže jsem měl radost a věděl jsem, že sem pojedu," řekl po prvním kole Matuš, který nakonec před dvěma týdny prošel jako jediný Čech cutem.

K němu nakročil i tentokrát, když zahrál v prvním kole tři bogey a stejný počet birdie. "Bylo to dobré, akorát jsem zase nedával putty. Neproměňoval jsem šance, které jsem si vytvořil. Nevyužil jsem moc pětipary, ale nebyly dneska nejjednodušší. Na některých jsem ani neudělal nejlepší rozhodnutí," hodnotil Matuš své dopolední kolo, které šel z druhé devítky.

"Její závěr je proti větru extrémně těžký, takže jsem rád, že jsem to ustál, tak jak jsem to ustál," popisoval Matuš, který zahrál na sedmnáctce jedno ze svých tří bogey. "Jinak kolo v paru nemůžu hodnotit vůbec špatně, byť mohlo být lepší, ale to může být vždycky."

Stanislav Matuš během prvního kola D+D REAL Czech Challenge (foto: Ota Mrákota)

K celkové spokojenosti hodně přispěla jeho poslední devátá jamka, kde risknul ránu driverem. "Zrovna tam jsem s ním hrát nechtěl, ale vyšlo to a byl jsem druhou ranou na greenu, takže birdie," popsal, jak vrátil své skóre po prvním kole do paru.

"Jinak jsem ale neproměňoval šance, které jsem měl, a že jich bylo opravdu dost. Uvidíme zítra, třeba se to už konečně otočí, tak jak se to na Zbraslavi otočilo až o víkendu. Doufám, že tady to bude dřív, protože puttování cítím a jde mi výborně, Jenom musím počkat, až mi to tam párkrát spadne."

Odpoledne si Matuš na Kaskádě naplánoval trénink, ale své myšlenky už ubíral k večeru. "Ten zakončím samozřejmě hokejem," těšil se na čtvrtfinále mistrovství světa, které sehraje česká reprezentace s Německem. Dívat se bude s přáteli v Brně.

"Zítra hraju až odpoledne, takže si můžu dovolit trochu ponocovat. Těším se na to a doufám, že vyhrajeme," dodal Matuš s úsměvem. Ke druhému kolu nastoupí z první devítky ve 12:40.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení