Haney měl "pravdu", ženské US Open vyhrála Korejka Lee

Jeongeun Lee6

Ať už si o nešťastných prohlášeních Hanka Haneyho z minulého týdne myslíte cokoliv, jedno úspěšnému golfovému kouči upřít nelze. Výsledek letošního US Women's Open odhadl naprosto přesně. V Charlestonu totiž vyhrála Korejka, navíc s příjmením Lee.

Konkrétně se jedná o teprve 23letou Jeongeun Lee6, která vyhrála se skóre -6 o dvě rány před krajankou So Yeon Ryu a dvěma Američankami Lexi Thompsonovou a Angely Yinovou. 

Pokud jste náhodou nezaregistrovali, co se v minulém týdnu stalo, tak jen stručně – Haney v rozhovoru pro rádio SiriusXM řekl, že US Open, které ani nevěděl, kde se bude hrát, vyhraje "nějaká Korejka". Poté přiznal, že nezná žádné hráčky, ale že s příjmením "Lee" by určitě uspěl (více zde).

Jeho sexistické, lehce rasistické, a hlavně šovinistické výroky vzbudily velkou vlnu nevole, což mimo jiné znamenalo konec Haneyho v éteru rádia. Jenže týden se sešel s týdnem a skutečně vyhrála Korejka Lee.

Haney to samozřejmě nezapomněl připomenout.

"Má předpověď, že Korejka bude na špici pořadí US Women's Open byla na základě statistik a faktů. Korejské ženy absolutně dominují na LPGA Tour. Pokud byste se mě zeptali znovu, má odpověď by byla stejná, jen bych volil lépe svá slova," napsal Haney na Twitter.

Ve svém dalším tweetu se ale opět trochu shodil, když napsal špatně křestní jméno vítězky. Místo Jeongeun naťukal do mobilu Jeougean. Později však vše opravil s tím, že "věděl jsem, že vyhraješ".

A jak si vlastně Jeongeun Lee6 došla pro titul?

V úvodu finálového kola se velmi rychle ujala vedení o tři rány, které na druhé devítce třemi berdíky ještě navýšila. V samém závěru si sice připsala dvě bogey, ale to už měla dostatečný náskok a mohla slavit nejen první major titul, ale také své vůbec první vítězství na LPGA v kariéře.

"Na jamkách 16, 17 a 18 jsem pocítila nervozitu, i když jsem do nich šla s velkým náskokem," přiznala Lee6, která loni vyhrála celou kvalifikační Q-Series, ve které uspěla i Klára Spilková.

Jejich cesty se ale zatím trochu rozcházejí. Zatímco Korejka si po pět měsících na okruhu došla pro první titul, navíc na turnaji kategorie major, Spilkovou čeká boj o udržení karty i na příští sezonu.

Na svůj premiérový vyhraný major pak mohly ještě po dvou kolech pomýšlet také sestry Kordovy, kterým se ale nevydařilo třetí kolo. Alespoň do TOP 10 se v neděli probojovala starší Jessica (-2), Nelly skončila po špatném víkendu na děleném 39. místě (+5).

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení