Haney útočí na Woodse: On a morální autorita bránící ženy?

Hank Haney

Hank Haney v posledních dnech pálí ostrými. Alespoň co se týče svých prohlášení. V minulém týdnu dostal vyhazov v rádiu, když se neuctivě vyjádřil o ženském golfu, a tentokrát se navezl do svého bývalého svěřence Tigera Woodse. V návaznosti na jeho výroky.

Pokud vás náhodou tato aférka z minulého týdne minula, tak jen stručně. Haney ve vysílání rádia SiriusXM mluvil o tom, že vlastně vůbec nezná hráčky na LPGA. Na otázku, která vyhraje v minulém týdnu US Women's Open hloupě zareagoval, že vlastně ani neví, že se turnaj hraje, natož kde.

A že ho asi vyhraje nějaká Korejka. Více zde.

Haney to následně okamžitě na internetu schytal ze všech stran, nejvíce samozřejmě od samotných hráček, za které nejhlasitěji mluvila skrze klávesnici Michelle Wie. A dlouho na sebe nenechalo čekat ani ukončení spolupráce s rádiem v rámci relace PGA Tour.

Mezi ty, kteří se k celé situaci v minulém týdnu vyjádřili, se zařadil také Tiger Woods. Nebyla to přitom jeho snaha, pouze zareagoval na dotaz novinářů ohledně Haneyho vyhazovu během turnaje Jacka Nicklause.

"Zasloužil si to. Takto se na svět prostě dívat nemůžete. A on samozřejmě řekl, co si myslí, a za to dostal, co si zaslouží," řekl Woods.

Co na tom, že se Haney veřejně omluvil a s ohledem na nedělní výsledky druhého ženského majoru sezoně měl vlastně "pravdu", když vyhrála Korejka Jeongeun Lee6. Na nic z toho už se historie ptát nebude.

Haney si ale přesto ještě neodpustil jedno rýpnutí do svého bývalého svěřence, kterého vedl v letech 2004 až 2010 a o kterém následně vydal v roce 2012 kontroverzní knihu s názvem "The Big Miss".

"Je úžasné, jak se Tiger Woods stal morální autoritou v otázkách týkajících se žen. Strávil jsem šest skvělých let trénováním Tigera, a nikdy ode mě neslyšel pronést žádné sexistické nebo rasistické slovo. Nyní, vedle toho že je patnáctinásobným major šampionem, mám dojem, že si myslí, že také dokáže číst myšlenky," napsal Haney na Twitter s hashtagem #glasshouses, který poukazuje na pokrytectví.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení